Sabah 5’te Kalkmanın Faydaları | Sabah 5’te Nasıl Kalkılır?

Kaliteli bir içerik ile yine karşınızdayım. Bu içeriğimde sizlere sabah 5’te kalkmanın faydaları ile ilgili bilgiler vermenin yanı sıra sabah 5’te nasıl kalkılır? aktarmaya çalışacağım. Umarım bu içeriğim sizlere oldukça büyük faydalar sağlayacaktır…

Sabah 5’te Kalkmanın Faydaları Nelerdir?

Sabah 5’te kalkmanın faydaları ile ilgili araştırma yapan biri isen kişisel gelişim yolunda önemli adımlar atıyorsun demektir. İradesini güçlendirmek isteyen ve olduğundan daha kaliteli kişisel özelliklere sahip olmak isteyen insanlar güneşten önce uyanmanın faydaları ile ilgili ciddi araştırmalar yaparlar…

Bizzat kendiminde sabah 5’te kalkmanın faydaları ile ilgili ciddi araştırmalar yapmış olmamdan dolayı bu içeriği hazırlama ihtiyacı hissettim. Sizlerinde Sabah 4 te uyanmak, sabah 5’te uyanmak ve Sabah 6 da uyanmanın faydaları ile ilgili görüş ve düşüncelerinizi aktarmanızı istiyorum.

Mutlaka Oku: Yemekten Sonra Uykunuz Geliyorsa Dikkatli Olun!

1- Günün Kontrolü Elinizdedir!

Sabah 5’te Kalkmanın Faydaları arasında en önemlisi de günün bütün kontrolünü elinize geçirmenizdir. Herkesin uyuduğu saatlerde ayakta olmak gün içerisinde yapacak olduklarınızın planlamasını daha kolay yapmanızı sağlar. Kısaca sabah erken kalkmak zamanınızı iyi yönetmenize önemli katkılar sağlar.

2- Zor İşleriniz Basit Bir Hale Bürünür!

Yapılan birçok araştırmada insan beyninin sabahın ilk saatlerinde daha iyi çalıştığını göstermiştir. Sabah erken kalkarak gözünüzde büyüttüğünüz işleri beklediğinizden çok daha kısa sürede bitirebilirsiniz. Çünkü beyninizin tüm alıcıları günün ilk saatlerinde açıktır.

3- İradeniz Çok Güçlü Olur!

Sabah erken kalkmak iradenizi çok ciddi bir şekilde güçlendirebilmenizi sağlar. Sıcacık yatağınızdan kalkıp Sabah 5’te Kalkmak irade kontrolünüzün her daim elinizde olmasını sağlayacaktır. İradesi güçlü olan insan başarmak istediği her şeyi çok kolay bir şekilde yapar. 

4- Çalışmak Daha Kolay Olur!

Sabah 5’te Kalkmanın Faydaları arasında belki de en önemlisi çalışmanın oldukça kolaylaşmasıdır. Beynin zinde olmasının yanı sıra dikkatinizi dağıtacak unsurların mesela mesaj, bildirim ve sosyal medyanın aktif olmaması çalışmaya çok daha kolay odaklanmanızı sağlayacaktır.

Mutlaka Oku: Sesli Kitap Okumak Konuşmayı Geliştirir Mi?

5- Kendinize Vakit Ayırabilirsiniz!

Sabah 4 te uyanmak veya 5’te uyanmak kendinize vakit ayırabilmenizi kolaylaştıracaktır. Herkesin yattığı bu saatlerde ister kitap okuyabilir, ister spor yapabilir isterseniz de hayatınız üzerinde derin düşüncelere dalabilirsiniz.

6- Çok Daha Rahat Uyursunuz!

Sabah 5’te Kalkmanın Faydaları arasında rahat uyuyabilmeniz gelmektedir. Günün bütün yapılacaklar listesini tamamladığınız için stresiniz ortadan kalkar ve bu sayede kafanızı boşaltmış bir şekilde yatağınıza huzurla girebilirsiniz. 

7- Yarın İle İlgili Endişeleriniz Yok Olur!

Birçok insan yatağa girdiğinde yarın yapması gerekenler ile ilgili strese girer oysa erken kalkan insanların öyle bir sorunu yoktur. Çünkü kalkar kalmaz çalışmaya ayırabileceğiniz 2-3 saatiniz bulunur ve bu sürede yapılacaklar listenizin birçoğunu tamamlayabileceğinizi bilirsiniz.

8- Kilo Sorununuz Ortadan Kalkar!

Sabah erken kalkmak kilo problemleri yaşamanızın önüne geçecektir. Çünkü insanın biyolojik yapısı gereği sabah erken saatlerde kalkmak metabolizmayı hızlandırır. Günün geç saatlerinde ise metabolizma yavaşlar ve insanoğlu bu geç saatlerde fast food tarzı yiyecekler tüketmeye daha eğimlidir.

9- Güne Daha Enerjik Başlarsınız!

Birçok insan fazla uyumanın güne daha iyi başlamak için iyi olduğunu sanır. Ancak bu bilinen en büyük yanlışlardan bir tanesidir. Sabah erken kalkmak sizi daha enerjik yapar. Bunu da en iyi deneyerek anlayabilirsiniz. Sabah 5’te kalkmanın faydaları arasında yer alan enerjik olma hali hayatınızın birçok alanında başarıyı yakalamanızı kolaylaştıracaktır.

Mutlaka Oku: Koşmanın 20 Müthiş Faydası!

10- Rızkınız Artar!

Sabah 5’te kalkmanın faydaları arasında yer verdiğim bu madde işin dinsel boyutu ile alakalıdır. Birçok dinsel kitapta rızkın sabahları dağıtıldığı belirtilmektedir. Günümüzde de birçok zengin insanın sabah erken saatlerde kalktıkları görülmektedir.

Sabah 5’te Nasıl Kalkılır?

1- Uykunuzu Düzene Koyun!

Her gün aynı saatte uyuyup aynı saatte kalkmanız halinde sabah 5’te uyanmanız kolaylaşacaktır. Mesela kendinize 11 de yatıp 4 te kalkmak istiyorum veya 12 de yatıp 5’te uyanmak istiyorum diye bir hedef belirleyebilirsiniz. Bu madde sabah 5’te nasıl kalkılır? sorusunun en kilit maddesidir bunu uygulamadığınız takdirde diğer maddelere geçmek size hiçbir fayda sağlamayacaktır.

2- En Sinir Bozucu Alarmı Kurun!

İnsanoğlu yaradılış gereği rahatına düşkündür. Sabah kulağınıza hoş gelecek bir müziği alarm sesi olarak ayarlamanız daha fazla mayışmanıza neden olacaktır. Bu nedenle kulağınıza en sinir bozucu gelecek alarm sesini ayarlamanız sabah 5’te kalkmanızı kolaylaştıracaktır.

Mutlaka Oku: Başarılı İnsanların Sırları

3- Telefonunuzu Elinizin Uzanamayacağı Yere Koyun!

Sabah erken kalkmak isteyenlerin yapmış oldukları en büyük yanlışlardan bir tanesi de telefonlarını uyurken ellerinin yetişebileceği bir mesafeye koymalarıdır. Cihazınızı elinizin uzanabileceği bir mesafeye koymanız alarmı kolaylıkla iptal edebilmenizi veya erteleyebilmenizi kolaylaştıracaktır.

4- Akşam Yemeği Faslını Yatmadan 4 Saat Önce Tamamlayın!

Sabah 4 te uyanmak veya 5’te uyanmak istiyorsanız mutlaka yatmadan en az 4 saat önce yemek faslını tamamlayın. Bu sayede yatarken mide rahatsızlığı çekmeyecek ve derin uyku hali yaşayabileceksiniz. Bu durumda doğal olarak sabah erken kalkabilmeyi kolaylaştıracaktır.

5- Karanlıkta Uyuyun!

Sabah erken kalkmak istiyorsanız mutlaka odanızı ışık almayacak bir hale büründürmelisiniz. Karanlıkta uyuyan bir insan çok daha derin yatabileceği için sabah erken kalkmakta zorlanmayacaktır.

Mutlaka Oku: Başarılı Olmak İçin 11 Önemli Tavsiye

6- Değişimi Yavaş Yavaş Gerçekleştirin!

Sabah 5’te nasıl kalkılır? sorusunu soran biri iseniz size verebileceğim en önemli tavsiye kalkma saatinizi yavaş yavaş değiştirmenizdir. Mesela her gün 9 da kalkan bir iseniz bir anda sabah 4 te uyanmak veya 5 te uyanmaya çalışmak vücut dengenizi bozacaktır. 20’şer dakika ara ile kalkma saatinizi düşürmeniz çok daha sağlıklı olacaktır.

7- Uyanır Uyanmaz 2 Bardak Su İçin! 

Sabah erken kalkmak isteyenlere verebileceğim en önemli tavsiyeler arasında kalkar kalmaz 2 bardak su içmeleridir. Çünkü susuzluk miskinliğe yol açar ve yapılacak olan işlere konsantre olunmasını zorlaştırır.

8- Hafta Sonları Da Erken Kalkın!

Sabah 5’te nasıl kalkılır? sorusunu yönelten kişilere verebileceğim en iyi tavsiyelerden bir tanesi de hafta sonları da tıpkı hafta içi olduğu gibi erken kalkmaktır. Sabah erken kalkmayı isteyen birçok insanın yaptığı en büyük yanlışlardan bir tanesi hafta sonlarını uyuyarak geçirmeleridir. Oysa bu durum erken kalkmaya alışan vücudun dengesini ciddi bir şekilde bozmaktadır.

Mutlaka Oku: Planlı Olmanın 11 Müthiş Faydası!

9- Gün İçinde Kafein Tüketiminizi Azaltın!

Sabah erken kalkmanın ana kuralı geceleri iyi uyuyabilmektir. İyi bir şekilde uyuyabilmek için ise kafein tüketiminizi mutlaka azaltmanız gerekmektedir. Gün içerisinde yoğun bir şekilde kahve tüketenlerin sabah erken kalkmak konusunda başarısız oldukları görülmüştür. 

10- Yatmadan Önce 1 Bardak Ayran İçin!

Geceleri deliksiz bir şekilde uyumak istiyorsanız yatmadan önce mutlaka 1 bardak ayran tüketiniz. Bilindiği gibi ayranın uyku getirme özelliği bulunmaktadır. 

Böylelikle Sabah 5’te Kalkmanın Faydaları ve Sabah 5’te Nasıl Kalkılır? sorusu ile alakalı olarak elimden geldiğince bilgiler paylaşmaya çalıştım. Sizlerinde Sabah 5’te Kalkmanın Faydaları ile ilgili aktarmak istediği görüş ve düşünceleri var ise yorumlar aracılığı ile belirtmenizi rica ediyorum. 

Mutlaka Oku: Derslerde Başarılı Olmanın Yolları

Mutlaka Oku: Zengin Olmak İçin Ne Yapmalı!

Mutlaka Oku: Milyon Dolar Para Kazandıran İşler

İlerleyen içeriklerimde çok daha kapsamlı olarak 11 de yatıp 4 te kalkmak, güneşten önce uyanmanın faydaları ve Sabah 6 da uyanmanın faydaları ile ilgili oldukça önemli bilgiler paylaşmaya devam edeceğim…

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz