Milyon Dolar Kazandıran işler

Milyon Dolar Kazandıran işler başlıklı yazıma hoş geldiniz. Bu yazımda sizlere geçmişte ve günümüzde girişimcisine milyon dolarlar kazandıran iş fikirlerinin neler olduğunu aktaracağım. Sizde saymış olduğum milyon dolar kazandıran işler sayesinde ilham alabilir yeni fikirler üretebilirsiniz…

Milyon Dolar Kazandıran işler

1- Aile Bisikleti

Milyon dolar kazandıran işler listemde birinci sırada aile bisikleti yer almaktadır. Aile bisikletinin en güzel tarafı önüne bebek arabası konulabilmesi ve istenildiğinde çıkarılabilmesi. Annelerin işine yarayan oldukça kullanışlı bir ürün olan aile bisikleti annelerin alışverişlerini çocukları ile rahatlıkla yapabilmesine olanak tanımaktadır.

2- Uyku Problemi Gidermeye Yarayan Yastık

Uyku problemlerini gidermek amacı ile üretilen hiper elastik polimer  teknoloji ile üretilen yastık, dünyada milyonlar kazandıran harika iş fikirleri arasında yer almaktadır. Bu yastığın ciddi bir talep patlaması ile karşılaşmasının en önemli sebebi rahat uyumayı sağlaması ve cildi yenileyeceğine inanılmasıdır. 

3- Duş Başlığı

Günümüzde kullandığımız duş başlığı fikri milyon dolar kazandıran iş fikirleri arasında yer almaktadır. Bir firma tarafından ilk defa üretilen duş başlıkları olağanüstü bir şekilde rağbet görmüş ve mucidi olan firmasına milyon dolarlar kazandırmıştır. 

4- Akıllı Seyahat Bavulu

Günümüzde ciddi bir talep patlaması yaşayan ürünlerin başında gelen akıllı seyahat bavulu sahibine milyon dolarlar kazandırmış harika bir iş fikri olmuştur. Tekerlekleri kolaylıkla içerisine girebilen, oldukça hafif, usb başlığı olan ve tablet bölmesi olan akıllı seyahat bavulu milyon dolarlık işler arasında yer almaktadır. 

5- Akıllı Tercüme Cihazı

Milyon dolar kazandıran işler listemde beşinci sırada yer alan akıllı tercüme cihazı, sahibine günümüzde dahi milyonlar kazandıran harika bir fikridir. Sahip olduğu donanımlar sayesinde karşı tarafın konuştuğu yabancı dili algılıyor ve sahibine kulaklık vasıtası ile kelimeleri istenen dile çeviriyor. Gelişme aşamasında olan bir iş fikri olan akıllı tercüme cihazı, çeviri hatalarını minimize eden bir teknoloji ile karşımıza çıkarsa sahibine şuanda kazandırdığı paradan çok daha fazlasını kazandıracağı kesin…

6- Şişme Yatak

Sahibine milyon dolarlar kazandıran iş fikirleri arasında yer alan şişme yatak, özellikle tatilcilerin ve tatil bölgesinde yaşayanların yoğun talep gösterdiği harika bir üründür. Sahil kenarında ev rahatlığında yatmaya olanak tanıyan şişme yataklar gelecek yıllarda da talebi olacak harika bir iş fikri olacaktır.

7- Çok Amaçlı Çanta

Özellikle fotoğrafçılar için üretilmiş olan çok amaçlı çantalar beklenenden fazla ilgi görünce yaratıcısına milyon dolarlar kazandırmıştır. Günümüzde halen geliştirme aşamasında olan bu çantalar yoğun talep ile karşılaşmaktadır.

8- Masaüstü Oyuncak Fikri

Ofis çalışanlarına yönelik olarak üretilen masaüstü oyuncak fikri, canı sıkılan çalışanlar tarafından ciddi bir talep patlaması görmüştür. Birden çok oyunun masa başında oynanabilmesine olanak tanıyan bu ürün mucidine milyon dolar kazandıran işler arasında yer almayı başarmıştır.

9- Airbnb

Milyon dolar kazandıran işler listesinde 9.sırada Airbnb yer almaktadır. Airbnb günümüzün en çok bilinen web siteleri arasında yer almaktadır. Evinizin kullanmadığınız bir odasını kiralamaya olanak tanıyan Airbnb, şuanda benzersiz yatırımlar alarak büyümeye devam etmektedir. Kurucularına milyon dolar kazandıran işler arasında yer alan Airbnb, gelecekte de bu büyümesini sürdürecektir.

10- Plastik Lades Kemiği

Plastik lades kemiği, zengin olma yolları arayışında olan bir girişimcinin üretmiş olduğu harika bir fikirdir. İnsanların tavuğu kemiklerinden iddiaya girişmesinin gören bir girişimci bunu sadece yemekte tavuk varken değilde sürekli oynanabilecek bir oyun haline getirmek için plastik lades kemiği üretip satışa çıkarmıştır ve hiç beklemediği bir satış patlaması yaşayan bu iş fikri sahibine milyon dolarlar kazandırmıştır.

11- İnterneti Piksel Piksel Satan Million Dollar Homepage

Milyon dolar kazandıran işler listemde 11.sırada yer alan  million dollar homepage sitesini daha önce bu tür konularda araştırmalar yapan birçok kişi duymuştur. Sitesinin her bir alanını küçük küçük parçalara bölen girişimci birçok firmanın reklamlarını buralara yerleştirerek zengin olmuştur. Çok saçma bir iş fikri  gibi gelebilir fakat İnterneti piksel piksel satan million dollar homepage günümüzde de sahibine milyon dolarlar kazandıran harika iş fikirleri arasında yer almaktadır.

12- Hazır Yemek

İlk olarak ABD’de ortaya çıkan hazır yemek iş fikri, askerlerin ikinci dünya savaşı sırasında karınlarını doyurabilmeleri amacı ile üretilmiştir. Daha sonrasında mikro dalga fırınların ortaya çıkışı ile hızlı bir büyüme evresi geçiren hazır yemek sektörü girişimcisine milyon dolar kazandıran işler arasında yer almaktadır. Günümüzde gelecekte büyümesini %600 artıracağı tahmin edilen hazır yemek sektörüne giren her girişimci zengin olabilme potansiyeline sahip olmaktadır.

13- Patates Cipsi

Girişimcisine milyon dolarlar kazandıran iş fikirleri arasında patates cipsi gelmektedir. Bir restoran sahibi olan kişinin müşterisini tatmin edebilmek amacı ile patatesleri olduğundan daha ince bir şekilde kesmesi günümüzde tükettiğimiz patates cipsinin ortaya çıkmasını sağlamıştır. Şuanda sektörde bulunan birçok firmaya milyonlar kazandıran bu iş fikri her daim para kazandıracak iş fikirleri arasında yer alacaktır.

14- Nutella

Milyon dolar kazandıran işler arasında bir çikolata markası olan nutella gelmektedir. Yine ikinci dünya savaşı sırasında artan fındık fiyatları karşısında maliyetleri düşürmek isteyen ordu yönetimi sürülebilir kakao olan nutellayı üretmiştir. Bu fikir üreticisine milyon dolarlar kazandıran iş fikirleri arasına adını altın harflerle yazdırmıştır. 

15- Post-it

Girişimcisine milyon dolarlar kazandıran iş fikirleri arasında yer alan Post-it, günümüz ofis çalışanının vazgeçemediği kırtasiye malzemeleri arasında yer almaktadır. Renkli olması bu ürüne talebi artırmıştır. Mucidine milyon dolarlar değil milyar dolarla kazandırdığı söylenen bu harika iş fikri günümüzde de geçerliliğini halen korumaktadır.

16- Yara Bandı

Günümüzde kullanmış olduğumuz yara bantları geçmişte girişimcisine milyon dolar kazandırmış harika bir iş fikridir. Yaranın üzerinin kapatılmasına ve yaranın kolayca iyileşmesine olanak tanıyan yara bandı mucidine çok güzel paralar kazandırmıştır.

17- Islak Mendil

Girişimciliğin insanların faydası olacak şeyler üretmek olduğunu gösteren en önemli örneklerden bir tanesi de ıslak mendil fikridir. Başlangıçta bayanların makyajlarını silmeleri amacıyla üretilen fakat bayanlar yerine daha çok genel amaçlı kullan-at mantığında kullanılmaya başlayan ıslak mendil, mucidine milyon dolar kazandıran iş fikirleri arasında yer almayı başarmıştır.

18- Korse

Milyon dolar kazandıran işler listesinde 18.sırada korse iş fikri gelmektedir. Bir gün özel bir etkinliğe gitmek isteyen bir girişimci bayan kendine çoraplarından bir korseye benzeyen bir şey yaptı bu sayede fazlalıklarını gizlemeyi başaran bayan girişimcinin aklına korse üretme fikri geldi. Bu noktadan sonra üretime başlayan girişimci şuanda dahi milyon dolarlar kazandığı bir iş fikri üretmiş oldu…

Böylelikle siz değerli okurlarıma milyon dolar kazandıran işler ile ilgili 18 örnek iş fikri sundum. Sizde bu iş fikirlerinden ilham alarak yeni girişimler başlatabilirsiniz. Gelecek yazılarımda ilginç iş fikirleri, girişimci iş fikirleri, Türkiyede olmayan iş fikirleri, yeni iş alanları ve sermayesiz iş fikirleri ile ilgili konulara değineceğim bizleri takip etmeyi bırakmayın…

Nasıl Zengin Olurum Diyorsanız Mutlaka Okuyun Tıklayınız

Zengin Olmanın Yolları İçin Tıklayınız

Kısa Yoldan Zengin Olmanın Yolları İçin Tıklayınız

Zengin Olmanın En Basit Yolu İçin Tıklayınız

Zengin Olmak İçin Büyü Tıklayınız

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz