21 Eşsiz Para Kazandıran Ek işler

Merhaba arkadaşlar sizlere bu içeriğimde para kazandıran ek işler ile ilgili bilgiler paylaşmaya çalışacağım. Ayrıca en çok para kazandıran sektör hangisi ve ticarette en çok para kazandıran işler ile ilgili önemli bilgileri bu içeriğimde bulabileceksiniz…

21 Önemli Para Kazandıran Ek İşler

Ekonomik olarak sıkıntılı olduğumuz şu günlerde para kazanmak adeta hayati bir önem taşımaktadır. Bu nedenle sizlere para kazandıran ek işler ile ilgili bilgi vererek ailenizin geçimini rahatlıkla yapabilmeniz için tavsiyelerde bulunacağım.

Türkiye’de en çok para kazandıran işler ile ilgili vermiş olduğum bu tavsiyeler dünyada en çok para kazandıran işler ilham alınarak hazırlanmıştır. Aşağıda sıralamış olduğum ek işler kısa sürede para kazandıran işler olarak öne çıkmaktadır…

1- Tavuk Yetiştiriciliği

21 Eşsiz Para Kazandıran Ek işler

Para kazandıran ek işler arasındaki ilk tavsiyem tavuk yetiştiriciliğidir. Ek iş olarak rahatlıkla yapabileceğiniz bu iş fikrinde zaman sıkıntısı da yaşamazsınız. Evinizin yakınında oluşturacak olduğunuz tavuk çiftliği ile karı koca birlikte bu işi yapabilirsiniz.

2-E-Ticaret

21 Eşsiz Para Kazandıran Ek işler

İnternet kullanım oranının ciddi bir şekilde yükselmesi e-ticaretten gelir elde etmeyi kolaylaştırmaktadır. Para kazandıran işler 2019 yılı tavsiyelerim arasında yer alan bu işi rahatlıkla ek iş olarak yapabilirsiniz. Bu işi stoksuz bir şekilde de yürütmeniz mümkündür.

Mutlaka Oku: Az sermayeli çok kazandıran işler

3- Satış Ortaklığı

Bir yandan ana işinizi yaparken bir yandan da siz yatarken dahi gelir elde edebileceğiniz bir para kazanma yöntemi satış ortaklığıdır. Facebook, instagram veya blogunuzdan paylaşacak olduğunuz satış linkleri kısa sürede zengin olmanız için yeterli olacaktır.

Mutlaka Oku: Satış Ortaklığı İle Para Kazanmak

4- Danışmanlık

21 Eşsiz Para Kazandıran Ek işler

Dünyada en çok para kazandıran işler arasında danışmanlık hizmetleri bulunmaktadır. Ülkemizde de hızlı bir şekilde yükselişe geçen bu iş fikrinde belli bir alanda uzman olmanız gelir elde etmeniz için yeterli olacaktır.

5- Online Kurs Satın

21 Eşsiz Para Kazandıran Ek işler

Para kazandıran ek işler arasında önemle üzerinde durduğum iş fikri online kurs satma iş fikridir. Udemy gibi platformlarda uzman olduğunuz konularda yayınlamış olduğunuz kurslardan çok ciddi gelirler elde edebilirsiniz.

6- Otomat İşi Yapın

21 Eşsiz Para Kazandıran Ek işler

Otomat işi para kazandıran ek işler arasında bizzat kendimin de yapmış olduğu önemli bir kazanç kapısıdır. Başlangıçta yapacağınız sermaye dışında çok fazla yorulmayacağınız otomat fikrini işlek caddelerde yapmanız halinde önemli bir kazancın sahibi de olabilirsiniz.

7- Sosyal Medya Fenomenliği

Çok fazla eğitim ve bilgi gerektirmeyen sosyal medya işleri para kazandıran ek işler arasında oldukça kazançlı olan bir gelir yöntemidir. Sosyal medya fenomenliğinde kendi çalışma saatlerinizi kendiniz ayarlarsınız. Bu sayede ana işinizde bir aksaklık yaşamadan bu yolla gelir elde etmeye çalışabilirsiniz.

8- Makale Yazarlığı

21 Eşsiz Para Kazandıran Ek işler

Kısa sürede para kazandıran işler arasında yer alan makale yazarlığı ile kısa sürede yeteneğinizi kazanca dönüştürebilirsiniz. Dünyada en çok para kazandıran işler arasında yer almasına rağmen henüz ülkemizde bu meslek dalında çok cüzi kazançlar bulunmaktadır.

Mutlaka Oku: Haftalık Ödeme Yapan Makale Siteleri

9- Youtuberlık

21 Eşsiz Para Kazandıran Ek işler

21 Eşsiz Para Kazandıran Ek işler

Dünyanın en çok kullanılan sitesinden gelir elde etmek çok zor değildir. Gördüğünüz gibi henüz 18 yaşına basmamış olan gençler dahi youtuberlık yaparak gelir elde etmektedir. Para kazandıran ek işler arasındaki 9. tavsiyemi dikkate alarak önemli kazançlar elde edebilirsiniz. Dünyada saatte 100 dolar kazandıran işler denilince akla gelen ilk mesleğin youtuberlık olduğunu hatırlatalım.

Mutlaka Oku: Youtuber Olmak İçin Gereken Ekipmanlar

10- Grafik Tasarım İşleri Yapın

21 Eşsiz Para Kazandıran Ek işler

Grafik tasarımı konusunda yeterli bir bilgiye sahip olduğunuzu düşünüyorsanız bu yeteneğinizi ek iş fırsatına dönüştürebilirsiniz. Şirketler, site sahipleri ve youtuberlar eğer kaliteli işler çıkartabiliyorsanız yaptığınız bu ek işe yeterli talebi göstereceklerdir. Sadeceon ve bionluk ticaret platformları aracılığı ile bu işi yaparak ek kazanç elde edebilirsiniz.

11- Organizasyon İşi Yapın

21 Eşsiz Para Kazandıran Ek işler

En çok para kazandıran sektör bilindiği gibi düğün sektörüdür. İşte bu sektörde kendi ekibinizi kurarak ek iş olarak bu işten para kazanabilirsiniz. Türkiye’de en çok para kazandıran işler arasındaki yerini yıllardır korumayı başaran bu iş fikrini yapmanız halinde çok ciddi kazançların sahibi olabilirsiniz.

12- Blog Sitesi Kurun

blog

Benim en favori para kazandıran ek işler tavsiyem arasında yer alan blog işinde çok ciddi kazançlar bulunmaktadır. Kısa sürede para kazandıran işler arasında yer almasa da uzun vadede çok büyük paralar kazanabileceğiniz bu iş fikrini yapmanızı tavsiye ediyorum. Günde 1 tane içerik girmek fazla zamanınızı almayacaktır.

Mutlaka Oku: Blog Yazarak Para Kazanmak

13- Köy Ürünlerini Satın

organik

Ticarette en çok para kazandıran işler arasında yer alan köy ürünleri satışı giderek popülerleşen bir meslek dalıdır. Tek yapmanız gereken köylüler ile anlaşıp şehir hayatındaki insanlara bu ürünlerini satışını yapmaktır. Yüksek kar marjı da bu iş fikrinde bulunmaktadır.

14- Stok Fotoğrafçılığı

fotoğraf

Kaliteli fotoğraf çekme kabiliyetine sahipseniz ve bol bol fotoğraf çekmeyi seviyorsanız stok fotoğrafçılığı yapabilirsiniz. Google’un sıkı özgünlük politikalarını son 2 senedir istikrarlı bir şekilde uygulaması stok fotoğraflara olan ilgiyi artırmaktadır.

15-İkinci El Oto Alım Satımı

Dünyada en çok para kazandıran işler arasında olmayan ancak ülkemizdeki yüksek vergi oranları nedeniyle Türkiye’de en çok para kazandıran işler arasında yer alan ikinci el oto alım satım işini yaparak ciddi kazançlar elde edebilirsiniz.

16- E-Kitap Çıkarmak

e kitap

Yapılacak en güzel para kazandıran ek işler arasında yer alan e-kitap çıkarma iş fikrinde yatarken dahi para kazanabilirsiniz. Uzman olduğunuz bir konuda yazacak olduğunuz e-kitapları amazon, google play store ve ios store mağazalarında satışa sunabilirsiniz. E-kitap satışları sizin için bir nevi pasif gelir olacaktır.

17- Online Eğitim Vererek Para Kazan

online eğitim

Reklam olmaması amacıyla veremiyorum ancak ciddi kazançlar elde edebileceğiniz para kazandıran ek işler arasında yer alan online eğitimleri uzman olduğunuz bir alan ile ilgili yaparak ciddi kazançlar elde edebilirsiniz. Henüz ülkemizde tam olarak olmasa da dünyada bu konuda alışveriş yapmak isteyen platformları buluşturan birçok kurumsal site bulunmaktadır.

18- Balık Üretim Çiftliği Açın

balık

Para kazandıran ek işler arasında önerebileceğim en önemli kazanç yollarından bir tanesi de balık üretim çiftlikleridir. Başlangıçta düşük sermaye ile girebileceğiniz bu iş fikrinde günde belli bir zaman ayırmanız yeterli olacaktır.

Mutlaka Oku: Üniversite Öğrencisiyim Nasıl Para Kazanabilirim?

19- Direksiyon Dersi Vererek Kazanç Elde Et

direksiyon eğitimi

Araç kullanmayı seven birisi iseniz ve iyi eğitimler verebileceğinize inanıyorsanız direksiyon dersi vererek ek işten kazanç elde edebilirsiniz. İster bir sürücü kursu ile anlaşarak bu işi yapın ister bireysel olarak bu işi yapmaya çalışın önemli kazançları bu iş sayesinde elde edebilirsiniz. Tabi bunun için bir takım sertifikalara sahip olmanız gerektiğini de unutmayınız.

20- Tesettür Giyim Dükkanı Açın

tesettür giyim

Ticarette en çok para kazandıran işler arasında yer alan tesettür giyim dükkanları giderek kazançlarını artırmayı başarmaktadırlar. Çünkü ülkemizde muhafazakar kesim oranı ciddi bir şekilde artış göstermektedir. En çok para kazandıran sektör olan giyim sektöründe bu işi yaparak önemli kazançların sahibi olabilirsiniz.

21- Süt, Peynir ve Yoğurt Satışı Yapın

peynir süt organik

İnsanlar artık market ürünlerinin hiçbir fayda sağlamadığını öğrendi. Bu nedenle organik gıdalara olan yönelim ciddi bir şekilde artmaktadır. internetten para kazanma yolları arasında da sayılabilecek bu iş fikrinde ınstagram, facebook ve blog siteniz aracılığı ile yaptığınız bu ürünlerin reklamını yaparak önemli kazançlar elde edebilirsiniz. 

Böylelikle sizlere 21 tane para kazandıran ek işler ile ilgili tavsiyelerde bulundum. Sizlerinde Türkiye’de en çok para kazandıran işler ile ilgili yorum ve görüşlerini bekliyorum. Sizlerin para kazandıran iş fikirleri nelerdir? lütfen yorumlar aracılığı ile bizlere aktarınız…

Mutlaka Oku: Para Kazanmak İçin 10 Yol

Mutlaka Oku: Para Kazanma Fikirleri

Mutlaka Oku: Kafayı Kullanarak Para Kazanmak

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz