Aslında Ersun Yanal Hangi Takımlı?

Merhabalar arkadaşlar sizlere bu içeriğimde Ersun Yanal Hangi Takımlı? sorusunun cevabını vermeye çalışacağım. Ayrıca Ersun Yanal Hangi Takımda Oynadı ve Ersun Yanal Oğlu kim? sorularının da cevaplarını buradan aktarmaya çalışacağım…

Teknik Direktör Ersun Yanal Hangi Takımlı?

Aslında Ersun Yanal Hangi Takımlı?

2019 yılı itibari ile Fenerbahçe Teknik Direktörlük görevini yürüten Ersun Yanal Hangi Takımlı? olduğu hep merak edilmiştir. Bende bu amaçla sizlere aslında Ersun Yanal Hangi Takımlı? olduğunu aktarmaya çalışacağım…

Ersun Yanal 17 Aralık 1961 tarihinde İzmir’in Buca ilçesinde doğmuştur. 58 yaşında olan Ersun Yanal’ın tam adı Kazım Ersun Yanal’dır. Annesinin adı Behiye, Babasının adı ise Ural’dır. Annesi ev hanımı babası ise elektrik dükkanı olan bir esnaftı…

Ersun Yanal’ın Dedesi Fehmi Bey’in 1920’lerde Fenerbahçe altyapısında oynadığı bilinmektedir.  Ersun Yanal henüz 3 yaşında iken ailesi Denizli Sarayköy’e göç etmiştir. Burada Endüstri meslek lisesinin elektrik bölümünü bitirmiştir. Ardından üniversiteyi ise 1984 yılında Celal Bayar Üniversitesinde Beden Eğitimi Spor Yönetimi bölümünden mezun olarak bitirmiştir.

Ersun Yanal Hangi Takımlı? sorusuna net olarak Fenerbahçeli olduğunu söyleyebilirim. 3 Ekim 2013 tarihinde basın mensuplarına yapmış olduğu açıklamada taraftarı olduğum kulüpte 1 gün bile çalışmak benim için onurdur demiştir.  Yanal’ın Fenerbahçe’li olduğu da yakın çevresi tarafından çokça dillendirilmiştir.

Ersun Yanal Transfermark Verileri

Futbol Hayatına Denizlispor’da başlamıştır. Daha Sonrasında Denizli Emsan Şirinköy İDY, Sarayköyspor, Manisaspor ve Nazillispor takımlarında forma giymiştir.

Teknik Direktörlük kariyerine 1990 yılında Denizli takımlarından olan Sarayköyspor’da başlamıştır.

Aslında Ersun Yanal Hangi Takımlı?

1997-98 sezonunda Çay Belediyesi Kaymakamlık kupasını Yeni Salihlispor ile kazanmıştır.

1998-2000 yılları arasında Denizlispor’u çalıştırmıştır. Mandıraspor, Denizlispor, Gençlerbirliği, MKE Ankaragücü ve A Millî Futbol Takımını da çalıştırma başarısı göstermiştir.

2 sezon Eskişehirspor’u çalıştırmıştır. Manisaspor’u ve Trabzonspor’u da kısa bir süre çalıştırmıştır.

2003-2004 sezonunda Gençlerbirliği ile UEFA çeyrek finaline kadar yükseldiğinde adını ciddi anlamda duyurmuştur. O sezon UEFA şampiyonu olan Valencia’ya elenmişlerdir. 

Haziran 2013 tarihinde Fenerbahçe’nin başına geçmiştir ve o sezon takımı oldukça erken bir şekilde şampiyon yapıp süperlig’de en erken şampiyon olan Teknik Direktör ünvanını almıştır.

Gençlerbirliği ile 2 kere Türkiye Kupası finali oynamasına rağmen Trabzonspor’a yenilerek kupayı kaldıramamıştır.

Fenerbahçe’yi şampiyon yaptıktan sonra 2014 Ağustos ayında istifa etmiştir ve Trabzonspor’un başına geçmiştir. 

Ersun Yanal Hakkında Bilinmeyenler!

Ersun Yanal, yemek yapma konusunda oldukça başarılıdır. Ayrıca çok iyi araç sürdüğü yakın çevresi tarafından söylenmektedir. Dövüş sporunda ise siyah kuşak sahibidir.

Ersun Yanal 1987 yılında Şenay hanım ile dünya evine girmiştir. Femin ve Onur adında çocukları bulunmaktadır. Şenay hanım ile evliliğini 2015 yılında sonlandırmıştır.

ersun yanal eşi iren agan

19 Mart 2017 tarihinde Muğla Bodrum’da İren Ağan ile nişanlanmıştır. 23 Eylül 2017 tarihinde ise İrem Ağan ile dünya evine girmiştir.

Ersun Yanal’ın karısı İren Ağan kimdir?

Ersun Yanal'ın karısı İren Ağan kimdir?

31 yaşında olan İren Ağan mimardır. Bodrum eski belediye başkanı Mazlum Ağan’ın kızıdır. Kamuoyunda ismi İrem Ağan diye geçen İren Ağan’ın Ersun Yanal’ın evli olduğu dönemlerde aşk yaşadığı kişi olarak bilinmekteydi.

İren Ağan, Ersun Yanal’ın eski eşi Şenay Yanal’a 100 Bin TL tazminat ödemiştir.

Mutlaka Oku: Semih Özsoy Kimdir ne İş Yapar?

Mutlaka Oku: Ali Koç ile ilgili bilinmeyenler

Mutlaka Oku: Cüneyt Çakır Maaşı Ne Kadar?

Böylelikle Ersun Yanal Hangi Takımlı? olduğu ile ilgili kısa ve net cevaplar vermeye çalıştım. Sizlerinde Ersun Yanal Hangi Takımlı? sorusu ile alakalı olarak farklı görüşleri var ise lütfen yorumlar aracılığı ile bizlere belirtiniz…

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz