Borsada Sigaraya Verilen Parayla Neler Yapılabilir?

Selamlar arkadaşlar. Çok farklı bir içerik ile karşınızdayım. Burada küçümsenen aylık sigara parası ile ne yapılabileceği ile ilgili bilgilendirmede bulunacağım. Borsada sigaraya verilen parayla ne yapılabilir? sorusunun cevabında gizli bir zenginliğin bulunduğunu da baştan belirtmek istiyorum…

Yapılan araştırmalarda içilen her 1 dal sigaranın insan ömründen 11 dakikayı çaldığı görülmüştür. Bu denli kritik araştırma sonucuna rağmen birçok kişi sağlığından olmak pahasına içmiş olduğu sigaradan vazgeçmiyor. Burada sigaranın artık bırakılabilmesi için bir ilham oluşturmak istiyorum.

Çok fazla denediniz ve halen sigarayı bırakamadıysanız büyük bir ihtimalle sigarayı bırakmak için bir nedeniniz yok. Bu içeriği sonuna kadar takip ettikten sonra artık bir nedeniniz olacak. İçeriğin linkini bilgisayarınızda veya telefonunuzda anında ulaşabileceğiniz bir yere kaydedin ve iradeniz her zayıfladığında içeriği tekrardan izleyin.

Sigaraya Verilen Parayla Neler Yapılabilir?

Borsada Sigaraya Verilen Parayla Neler Yapılabilir?

Hayatında hiç sigara içmeyen biri olarak sigarayı bırakmanın zor olduğunu ama imkansız olmadığını da çok iyi biliyorum. Sigaraya verilen para ile borsada zengin olacağınıza inanırsanız bu zorluğu kolaylıkla aşabileceğinizi düşünüyorum.

Küçücük paraların borsada devasa zenginliğe ulaşmada oldukça etkili  olduğu göz önüne alındığında aylık sigara masrafınızın sizi uzun vadede inanılmaz getiriler elde etmenize imkan tanıyacağını rahatlıkla öngörebiliyorum. Bu öngörüyü hisselerin geçmiş fiyat hareketlerine bakarak sizde görebilirsiniz.

Borsada Sigaraya Verilen Parayla Neler Yapılabilir? sorusu ile alakalı kapsamlı bilgilendirmeye geçmeden önce sizden ricam içeriğimi beğenip kanalıma abone olmanızdır. Desteklerinizi fazlası ile yapmış olduğunuz yorumlardan da hissediyorum. Teşekkürler…

İşte Borsada Sigaraya Verilen Parayla Neler Yapılabilir? sorusunun cevabı…

1 Paket Ortalama Sigara Maliyetinin 15 TL Olduğunuz Varsayalım!

Şuan itibari ile  güncel sigara fiyatlarına göz gezdirdiğimde ortalama olarak içilebilir bir sigaranın maliyetinin 15 TL olduğunu görüyorum. Bu nedenle de hesaplamalarımızın ve birikimlerimizin günlük 15 TL aylık ise 450 TL üzerinden yapılacağını hesaba katalım.

Sigarayı bıraktınız ve borsadan 10 sene içerisinde hatırı sayılır bir kazanç elde etmeyi kafaya koyduysanız yapmanız gereken ilk şey maaşınız elinize geçer geçmez 450 TL’sini hemen seçmiş olduğunuz hisse veya hisselere yatırmak olmalıdır.

Yani faturalarımı ödeyim, harcamalarımı yapayım ondan sonra 450 TL’yi hisse senedine yatırırım demeyin olmuyor. Ay sonuna geldiğinizde elinizde hiçbir şekilde para kalmaz. Bunun için ilk yapılması gereken maaş alır almaz hisse senedi hesabına parayı atmak olmalıdır.

Mutlaka Oku: BES Mantığında Borsada Hisse Biriktirmek İsteyenlere 11 Hisse!

Uzun Vadeli Düşünmelisiniz!

Ülkemiz insanının altın yatırımındaki mantığını biz hisse senedi yatırımında uygulamak zorundayız. İnsanımız altın alınca nasıl ki satmamayı ve elinde uzun bir süre fiyatına bakmadan tutmayı amaç ediniyorsa bizimde amacımız hisse senetlerinin fiyatına bakmadan ne kadar getirisi götürüsü olduğunu bilmeden uzun vadeli yatırım yapmaktır.

Bu bilinçle Borsada Sigaraya Verilen Parayla Neler Yapılabilir? sorusunun cevabını arıyorsanız doğru yoldasınız demektir. Belirtmiş olduğum gibi her ayın başında istikrarlı bir şekilde aylık 450 TL’lik alımlar yapıp bunu 10 sene boyunca uygulamayı başarırsanız 1 ev, 1 arabası parasından çok daha fazlasını kazanmayı başarmış olursunuz.

Yeri gelmişken bende kendi borsadaki amacımı söyleyeyim; Her ay aylık 1000 TL’lik yatırım gerçekleştirmek ve 10 yılın sonunda temettü emeklisi olmak. Yani her ay çalışmadan şirketlerin dağıtmış oldukları kar payları ile geçinmek amacındayım. Geçmiş verilere bakıldığında bunun imkansız olmadığını da belirteyim.

Geçmişte Sigara Parasını Bazı Hisselere Yatırsaydınız!

Mesela 10 önce önce içmiş olduğunuz sigara paralarını bazı hisselere yatırsaydınız ne kadarlık bir kazancın sahibi olurdunuz onu hesaplayalım. 2011 yılında aylık sigara paranızı bazı hisselere yatırdığınızı baz alarak ilerlemek istiyorum. O zaman ki içilebilir bir paket sigara parasının 7 TL olduğunu varsayayım.. Aylık 210 TL’lik birikim…

2011 yılında Sasa Hisse senedine aylık 210 TL’lik alımlar gerçekleştirerek yılda 2520 TL’lik bir Sasa hisse birikimine sahip olduğunuzu varsayarak ilerleyeceğim. 10 yılda enflasyonu es geçerek sabit olarak her yıl 2520 TL biriktirdiğinizi ve 10 yılın sonunda toplam biriktirilen paranın 25200 TL olduğunu varsayıyorum

Temettü ve bedelsiz sermaye artırımları dahi Sasa hisse senedinde şuanda tam tamına 1 Milyar 14 Trilyon sermayenin sahibi olabilirdiniz. Hisse yıllar içerisinde sürekli bölünmeler gerçekleştirdiği için bu inanılmaz rakam ortaya çıkmış.

En bilinen hisse olan Aselsan’a yatırım yapmış olsaydınız paranız şuanda 418.000 TL olurdu. Bu rakamında aylık 210 TL birikim ile gayet tatmin edici olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Benim kıyıya köşeye atacağım ufacık para ile ne olur demeyin borsada tahmin edemeyeceğiniz zenginlik potansiyeli var…

Mutlaka Oku: Son 5 Yılda Dolar Bazlı En Fazla Getiri Sağlayan Hisseler!

Peki Bundan Sonra Ne Yapabiliriz?

Borsada Sigaraya verilen parayla neler yapılabilir? sorusu ile alakalı benim size önerim çok fazla risk almadan son 10 yıldır aralıksız bir şekilde temettü dağıtan ve ihracat oranı yüksek olan aynı zamanda temettü verimliliği yüksek olan şirketlere ortak olmanızdır. 

Bunu tamamen yatırım tavsiyesi olarak algılamayın ama Ereğli, Ford ve Aksa Akrilik, Şişecam ve Enka inşaat gibi şirketler söylemiş olduğum son 10 yıldır temettü dağıtma kriterine uydukları gibi çok sağlam finansal tablolara sahip sahiplerdir. 

Bu şirketlerden her ay alacak olduğunuz ufacık alımlar dahi sizi inanılmaz bir zenginliğe ulaştıracaktır. Getirinizi dolar bazlı olarak hesaplandığında dahi yüksek çıkacaktır. Bunu denemekten kendinizi asla alıkoymamalısınız. Kendinizi düşünmüyorsanız çocuğunuzun geleceğini düşünmelisiniz. Ülkemizde enflasyon giderek artıyor bununla mücadele etmenin en iyi yolu doğru yatırım araçlarına birikim yapmaktan geçiyor.

BES Sistemini de Deneyebilirsiniz!

Borsa bana göre değil diyorsanız da ikinci bir alternatif olarak size BES yani bireysel emeklilik sistemini önerebilirim. Bu sistemde devlet size her 100 TL ödemenize garanti olarak 25 TL ek destek veriyor. Bu sayede %25’lik garanti bir getirinin sahibi olabilirsiniz.

210 TL’lik aylık bes yatırımında devlet size 52,50 TL’lik garanti ek destek yatırır. Yatırılan bu parayı da fonlarda değerlendirerek enflasyonun çok üzerinde bir getirinin sahibi olabilirsiniz. Mesela ben bu sistemde her ay 200 TL’lik alım gerçekleştiriyorum ve altın fonunda yatırımımı değerlendiriyorum. Son 3 senedeki getirim %60’ın üzerine çıktı…

BES sisteminde şart koşulan en önemli şey 56 yaşına kadar sistemde durmaktır. Devletin vermiş olduğu ek destekten yararlanmak için 56 yaşına kadar sistemde durmalısınız. Şöyle de bir durum var mesela 46 yaşında sisteme girdiğinizde 56 yaşında anında emekli olursunuz ve tüm paranızı alabilirsiniz. 

Mutlaka Oku: 11 Adet Warren Buffet Borsa Zenginlik Sırları!

Gram Altına Yatırım Yapabilirsiniz!

Borsada veya BES sisteminde paramı değerlendirmek istemiyorum diyorsanız gram altına aylık 210 TL birikim ile yatırım gerçekleştirebilirsiniz. Bu önemli yatırım aracı da ülkemizdeki enflasyonun ve doların getirisinden çok daha fazlasını sizlere kazandıracaktır.

Son 10 yıllık gram altın fiyat hareketine baktığımda inanılmaz bir getirinin olduğunu görebiliyorum. Bir bankada altın hesabı açarak kredi kartınızdan veya hesap kartınızdan düzenli altın alım talimatı vererek hissetmeden inanılmaz bir getirinin sahibi olabilirsiniz.

Sigaraya verilen parayla neler yapılabilir? sorusu ile alakalı şunu söyleyebilirim. Hangi yatırım aracına yönelirseniz yönelin 10 senenin sonunda hem sağlığınızı korumayı başarmış olursunuz hem de en azından 1 ev, 1 araba alabilecek bir konuma erişmiş olursunuz. 

Sigaraya verilen parayla neler yapılabilir? Sorusu İle Alakalı Yorum ve Görüşlerinizi Bekliyorum!

Sigaraya verilen parayla neler yapılabilir? sorusu ile alakalı olarak benim sizlere aktarabileceklerim bu kadar. Sizlerinde Sigaraya verilen parayla neler yapılabilir? sorusu ile alakalı görüş ve düşünceleriniz varsa lütfen yorumlar aracılığı ile belirtiniz. İçeriğimi beğenmeyi unutmayınız. Söylediklerim kesinlikle bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır…

Mutlaka Oku: Borsa Tecrübeleri

Mutlaka Oku: 10 Bin TL İle Para Kazanmak

Mutlaka Oku: Uzun Vadeli Yatırım

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz