SEO Makale Yazarlığı Nedir? Efsane Cevaplar!

Bir makale yazarı olarak sizlere SEO makale yazarlığı nedir? sorusunun cevabını vermek istiyorum. SEO uyumlu makale nedir? ve Yoast SEO uyumlu makale nasıl yazılır? sorularının cevaplarına burada değinmek istiyorum…

Son zamanlarda giderek popülerleşen bir ek gelir yöntemi olan makale yazarlığı ile ilgili ciddi araştırmalar yapılmaktadır. İnternette birçok kişi SEO makale yazarlığı nedir? Yoast SEO uyumlu makale nasıl yazılır? ve SEO uyumlu makale nedir? gibi soruların cevaplarını aramaktadırlar.

İnternette bu tarz sorular ile alakalı olarak yazılan içeriklerin çoğu yazara sadece arama motoru odaklı yazılar yazmalarını önermektedir. Bu çok yanlış bir durumdur. Başarıya ulaşılabilmesi için öncelikli olarak kullanıcı odaklı yazıların yazılması gerekmektedir. Aksi takdirde yazılan yazıların birçoğu bir makinenin yazmış olduğu içerikten farksız olacaktır ve hiçbir faydası olmayan çöp bir yazı olacaktır….

Mutlaka Oku: Makale Başı Ücret Ne Kadar Olmalıdır?

SEO Makale Yazarlığı Nedir? Sorusunun Cevabını Vermek İstiyorum!

SEO Makale Yazarlığı Nedir? Sorusunun Cevabını Vermek İstiyorum!

SEO makale yazarlığı nedir? sorusunun cevabını vermek için öncelikli olarak SEO uyumlu makale nedir? sorusunun cevabını vermek gerekir; SEO uyumlu makale kullanıcı odaklı yazılan yazının arama motoru botları tarafından daha kolay bulunmasını kolaylaştırmak amacı ile bir takım kuralların baz alınarak yazıldığı içeriklerdir.

Yani bir içeriğin SEO uyumlu makale olması demek arama motoru ile tamamen uyumlu olduğu anlamını taşımaktadır. SEO makale yazarları da arama motorlarına uygun yazılar üretme konusunda oldukça başarılı kişilerdir.

SEO makale yazarlığı ile ilgili birçok kişi ciddi araştırmalar yapmalarına rağmen kaliteli içerikler üretebilme hususunda maalesef zayıf kalmaktadırlar. Bu nedenle SEO uyumlu makale yazma hususunda anlaşacak olduğunuz yazarın mutlaka geçmiş yazılarına göz atmanızı tavsiye ediyorum.

Mutlaka Oku: Makale Yazarlığı İş İlanları

SEO Uyumlu Makale Nedir ve Nasıl Yazılır?

SEO Uyumlu Makale Nedir ve Nasıl Yazılır?

SEO makale yazarlığı nedir? sorusuna yeterince cevap verdiğimi düşünüyorum. Bu sorunun bu işe ilk defa başlayacak olan kişilerin kafasında daha da belirginleşmesini kolaylaştırmak amacı ile SEO uyumlu makale nedir ve nasıl yazılır? sorusu ile alakalı olarak da bilgi vermek istiyorum…

SEO uyumlu makale yazmanın birincil kuralı arama motoru odaklı değil kullanıcının işine yarayacak bir kalitede içeriklerin üretilmesidir. Yani bir makinenin ağzından çıkan kelimeler ile değil kullanıcıyı sıkmayacak tarzda samimi ve özgün içeriklerin üretilmesi birincil kuraldır.

Mutlaka Oku: Makale Yazarlığı Yapmak İstiyorum Diyorsan Mutlaka Oku!

SEO uyumlu makale yazma hususunda ikinci tavsiyem yazılacak konu ile alakalı olarak kaliteli bir araştırma yapmanızdır. Daha sonrasında arama motorlarına uygun bir yazı yazma kurallarını baz almanız sizi blog yazarlığı konusunda başarıya ulaştıracaktır.

Yoast SEO Uyumlu Makale Yazmak İçin 10 Altın Kural!

Yoast SEO Uyumlu Makale Yazmak İçin 10 Altın Kural!

SEO Makale Yazarlığı Nedir? ve SEO Uyumlu Makale Nedir? sorularının ardından gelelim Yaost SEO uyumlu makale yazma ile ilgili kurallara. Bilindiği gibi Yoast eklentisi wordpress altyapısı ile kurulan sitelere içerik üretmek isteyenlere oldukça önemli yardımları bulunan bir eklentidir.

Birçok makale yazarı yoast seo eklentisi sayesinde arama motoruna uygun içerikler üretmeyi öğrenmiştir. Sizde burada yer vermiş olduğum Yoast SEO uyumlu makale yazma ile ilgili kuralları yazacak olduğunuz içeriklerinizde uygulayarak sitenize önemli bir trafik çekmeyi başarabilirsiniz.

1- 300 Kelimeden Az İçerik Üretmeyin!

Yoast SEO uyumlu makale üretmenin ilk şartı yazılarınızın 300 kelimeden az olmamasıdır. Arama motorları 300 kelime altındaki içerikleri ne yazık ki faydasız görmekte ve kimi zaman yazmış olduğunuz içerikler sıralamaya dahi girememektedir. Yazı ne kadar uzun olursa içeriğinizin Google sıralama listesinde yer alması o denli kolaylaşacaktır.

2- Bol Anahtar Kelime Kullanmayın!

SEO makale yazarlığı nedir? sorusunun cevabında açıklamış olduğum gibi kesinlikle sadece arama motoru odaklı yazılar üretmeyin. İçerikleriniz asla bir makineden çıkmış gibi bol bol anahtar kelimeye boğulmuş olmasın. Az anahtar kelime kullanılması Google tarafından spam uyarılarına da maruz kalmanızı engelleyecektir. Kullanıcı odaklı ve arama motoru odaklı yazılar yazmak istiyorsanız yazılarınızda en fazla 3 anahtar kelime kullanın. Ben yazılarım da sadece 3 anahtar kelime kullanmaktayım.

3- Site İçi Linkleme Yapmayı Unutmayın!

Yoast SEO uyumlu makale yazmanın üçüncü kuralı site içi linkleme yapmanızdır. Yani daha önce sitenizde yer vermiş olduğunuz içeriklerinize yazmış olduğunuz yazıda link vermeniz başarılı bir SEO çalışması olacaktır. Bu şekilde sitenize gelen ziyaretçilerin hemen çıkma oranını da ciddi bir şekilde düşürebilirsiniz.

Mutlaka Oku: Makale Yazarak Para Kazandıran Siteler

4- Yazının Linkine Önem Verin!

Google arama botları kısa linkleri çok sever bu nedenle yazılarınızın linklerini belirlerken anahtar kelimelerinizi linkte belirtmeniz yeterlidir. Kısaca yazı linki kısa olsun.

5- Yazabiliyorsanız 1000 Kelimelik İçerikler Üretin!

SEO uyumlu makale nedir? sorusuna benim verebileceğim en güzel tavsiye 1000 kelimeden aşağı içerikler üretmemenizdir. Çünkü yoğun rekabeti olan anahtar kelimelerde 300 kelimelik yazılar dahi  sıralamaya alınmıyor. Yazılarınız ne kadar uzun olursa arama motorlarında ilk sayfalarda yer alması daha da kolaylaşacaktır.

6- Resimlerinizde Anahtar Kelimelerinizi Belirtin!

Yoast SEO uyumlu makale yazmanın en önemli kurallarından bir tanesi de resim açıklamalarınızda odak anahtar kelimenize yer vermenizdir. Birçok blog yazarının yapmış olduğu en büyük hatalardan bir tanesi de yazılarında resim kullanmamaktır. Oysa kimi içeriklerde google görsellerden ciddi bir hit yakalama fırsatı bulunmaktadır.

7-  Meta Açıklamanızda Anahtar Kelimenize Yer Verin!

SEO uyumlu makale yazarlığı nedir? sorusunu soran kişilerin bilmesi gereken önemli kurallardan bir tanesi de yazı meta açıklamasında odak anahtar kelimelerine yer vermeleridir. Google botları meta açıklamanızı da okuduğu için bu detay oldukça kritik bir öneme sahip olmaktadır.

8- Odak Anahtar Kelimenizi Orantılı Kullanın!

Odak anahtar kelimenizi yazınızın bütününde dengeli bir şekilde kullanmanız kullanıcı odaklı bir içerik yazdığınızın önemli bir göstergesi olacaktır. Arama motoru botları tarafından spam yaptığınız şüphesinin uyandırılmaması için mutlaka dengeli bir anahtar kelime kullanmayı denemelisiniz.

9- Başlığınıza Önem Verin!

Yapılan birçok araştırma da özgün ve dikkat çekici başlıkların yazının daha fazla okunmasını sağladığı görülmüştür. İlgi çekici bir başlık belirlerken yoast SEO uyumlu makale yazmak istiyorsanız mutlaka başlığınızda anahtar kelimenizi kullanınız.

10- Yazılarınızı Paragraflara Bölün!

SEO uyumlu bir makalenin okunabilirliğini artırmak istiyorsanız yazılarınızı 2-3 cümlelik paragraflara bölmeniz çok daha sağlıklı olacaktır. Bu şekilde okuyan kişi yazıdan sıkılmayacak ve tüm içeriği baştan aşağıya okuyabilecektir.

Mutlaka Oku: Haftalık Ödeme Yapan Makale Siteleri

SEO Makale Yazarlığı Yaparak Gelir Elde Edebilir Miyim?

SEO Makale Yazarlığı Yaparak Gelir Elde Edebilir Miyim?

SEO makale yazarlığı nedir? ve Yoast SEO uyumlu makale nasıl yazılır? sorularının cevaplarını iyi bir şekilde anlayan kişilerin aklını kurcalayan bir başka önemli soru da SEO makale yazarlığından gelir elde edilip edilmeyeceğidir. Çok fazla laf salatası yapmadan şunu söylemek istiyorum makale yazarlığı ile gelir elde etmeniz mümkündür.

Ancak burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus hızlı olmak ve zamanı iyi yönetebilmektir. Aksi takdirde makale yazarlığı ile çok komik ücretler kazanırsınız. Klavyenizi hızlandırmalı, zamanınızı iyi yönetmelisiniz. Benim ne kadar hızlı olduğumu merak ediyorsanız hemen söyleyeyim; Ben 1 saat içerisinde 15 TL’lik bir kazanç elde edecek kadar kaliteli içerikler üretebilmekteyim.

Böylelikle Seo Makale Yazarlığı Nedir? SEO uyumlu makale nedir? ve Yaost SEO uyumlu makale nedir? soruları ile alakalı olarak kaliteli bir içerik üretmeye çalıştım. Sizlerinde Seo Makale Yazarlığı Nedir? sorusu ile alakalı olarak eklemek istediğiniz duygu ve düşünceleriniz var ise lütfen yorumlar aracılığı ile bizlerle paylaşınız. Yoast SEO uyumlu makale yazma ile ilgili ilerleyen zamanlarda çok daha kaliteli içerikler ile karşınızda olacağım…

Mutlaka Oku: Evde Makale Yazarak Nasıl Para Kazanılır?

Mutlaka Oku: En İyi Freelance Siteleri

Mutlaka Oku: İnternetten makale yazarak para kazanmak mümkün mü?

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz