Geleceğin En İyi Temettü Hisseleri Şimdiden Biriktir!

Borsaya uzun vadeli bir yatırım yapma amacındaysanız önceliğiniz temettü olmalıdır. Çünkü günümüzün en iyi pasif kazanç yöntemi borsadan temettü geliri elde etmektir. Bende bu amaçtan yola çıkarak geleceğin en iyi temettü hisseleri hangileri bir araştırma yaptım…

Gelecekte yüksek temettü dağıtmasını beklediğim şirketlerin en belirgin özelliği ciddi yatırımlar gerçekleştirip her geçen gün cirolarını artırmayı başarmalarıdır. Bu şirketler şuanda yatırım harcamalarını kesseler yıl itibari ile yatırımcılarına en iyi temettüyü dağıtacak şirketler olurlar. Ancak şirket patronları büyüme yoluna giderek gelecekte istikrarlı bir şekilde yüksek temettü dağıtma yolunu seçmekteler.

Geleceğin en iyi temettü hisseleri olarak adlandırdığım bu şirketlerin faaliyet raporlarını ve temel analiz değerlerini kendinizce yorumlamadan yatırım yapmamalısınız. Bu şirketlerin en belirgin özelliği satışlarını ve net karlarını istikrarlı bir şekilde artırabilmeleridir…

En İyi Temettü Hisseleri

Geleceğin en iyi temettü hisseleri olarak adlandırdığım bu şirketlerin bir diğer önemli özelliği de kurumsal bir yaklaşım ile yönetilmeleridir. Yatırımcılarına yapmış oldukları her açıklama ile değer verdiklerini gösteren bu şirketlerin uzun vadede daha fazla tercih edilmesinin ana sebebi de budur aslında…

Belirtmiş olduğum şirket hisselerinden seçmiş olduğunu 5 şirkete her ay gelirinizin %25’ini ayırmanız çok değil sadece 10 sene içerisinde finansal özgürlüğünüze ulaşmanıza yetecektir. Devletin size bugünün parası ile vereceği 2500 TL maaşa talim etmemek için temettü emeklisi olmak zorunda olduğunuzu unutmayın…

Geleceğin en iyi temettü hisseleri için detaylara geçmeden önce özellikle bu içeriğim sizlere fayda sağladı ise beğenip yorum yapmanızı rica edeceğim arkadaşlar. Özellikle şuanda bu şirketlerden bir portföy oluştursaydınız hangi şirketleri seçerdiniz? bu soru ile alakalı yorumlarınızı bekliyorum. Bende içeriğin sonunda beğendiğim şirketleri açıklayacağım…

Geleceğin En İyi Temettü Hisseleri Şimdiden Biriktir!

1-SASA Polyester Sanayi A.Ş. (SASA)

Hali hazırda bedelsiz sermaye artırımları ve agresif yükselişleri ile uzun vadeci yatırımcılarını zengin etmeyi başaran Sasa, geleceğin en iyi temettü hisseler listesinin başında yer alıyor. Şirketin %18’i halka açık. Son 1 senede %188 gibi güzel bir yükseliş gerçekleştiren şirketin %61 özsermaye karlılığı ve %15 yıllık net kar marjı bulunmakta.  Son çeyrekte net kar %2025 oranında büyüdü. Şirketin geçen sene 432 Milyon TL olan esas faaliyet karı bu dönemde 1.67 Milyar TL’ye yükseldi. Bu hisseye 2017 yılının Nisan Ayında sadece 15 Bin TL yatırsaydınız paranız tam tamına 1 Milyon TL olurdu. 

2-Vestel Beyaz Eşya Sanayi ve Ticaret A.Ş. (VESBE)

Beyaz eşya sektöründe ülkemizin özellikle yurtdışına ciddi satış gerçekleştiren şirketlerinden bir tanesi olan Vesbe, geleceğin en iyi temettü hisseleri arasında ikinci sırada yer alıyor. Şirketin %13’ü halka açıkken son 1 senedeki hisse değişimi %95 oldu. %38 özsermaye karlılığına ve %10’a yakın bir yıllık net kar marjına sahi olan şirketin güncel temetü verimliliği 3.97. Son dönemde net kar %84 artış gösterdi. Şirketin esas faaliyet karı 324 Milyon TL’den 633 Milyon TL’ye yükseldi. 2016 yılının Mayıs ayında bu şirket hissesine sadece 91 Bin TL yatırsaydınız paranız bugün tam tamına 1 Milyon TL olurdu.

Mutlaka Oku: Tuncay Turşucu Uzun Vade Hisseleri

3-Aksa Akrilik Kimya Sanayi A.Ş. (AKSA)

SASA’nın gölgesinde usulca yükselişine devam eden Aksa Akrilik, geleceğin en iyi temettü hisseleri arasında gösteriliyor. Şirketin %37’si halka açık. Son 1 senede %319 gibi mükemmel bir yükseliş gerçekleştiren şirketin %60 özsermaye karlılığı ve %15 yıllık net kar marjı bulunmakta. Bu çeyrekteki net kar büyümesi ise %368. Güncel temettü verimliliği ise %2.69. Geçen sene aynı dönemde esas faaliyet karlılığı 136 Milyon TL’ydi, bu dönemde ise 766 Milyon TL’ye yükseldi. 2016 yılının Nisan ayında bu hisseye sadece 61 Bin TL yatırsaydınız paranız bugün tam 1 Milyon TL olurdu.

4-Ford Otomotiv Sanayi A.Ş. (FROTO)

Geleceğin en iyi temettü hisseleri arasında yer alan Ford, listenin dördüncü sırasında yer alıyor. %18 halka açıklık oranı bulunan hisse, son 1 senede %79 yükseliş gerçekleştirdi. %136 gibi müthiş bir özsermaye karlılığı bulunan şirketin %11’de yıllık net kar marjı bulunmakta. Güncel temettü verimliliği 4.28. Son çeyrekte net kar büyümesi %54 oldu. Şirketin geçen sene esas faaliyet karı 1.72 Milyar TL iken bu dönemde 3.12 Milyar TL’ye yükseldi. 2016 yılının Nisan ayında bu hisseye 88 Bin TL yatırsaydınız paranız bugün tam 1 Milyon TL olurdu.

5-Hektaş Ticaret T.A.Ş. (HEKTS)

Son 5 senede yatırımcısına mükemmel getiriler sağlayan Hektaş, geleceğin en iyi temettü hisseleri arasında beşinci sırada yer alıyor. %41 halka açıklık oranına sahip olan şirket hissesi son 1 senede %305 yükseliş gerçekleştirdi. %38 özsermaye karlılığ bulunan şirketin %17 de yıllık net kar marjı bulunmakta. Son çeyrekte %190 net kar büyümesi gerçekleştiren şirket şuanda temettü dağıtmıyor. geçen sene 83 Milyon TL olan esas faaliyet karlılığı bu dönemde 314 Milyon TL’ye yükseldi. 

6-Kordsa Teknik Tekstil A.Ş. (KORDS)

Son dönemlerin yıldızı olan Kordsa geleceğin en iyi temettü hisseleri listesinde altıncı sırada yer alıyor. Şirketin %28’i halka açık. Son 1 senede %178 yükseliş gerçekleştiren şirketin %23 özsermaye karlılığı ve %10 yıllık net kar marjı bulunmakta. Son çeyrekteki net kar büyümesi ise %216. Şirketin hali hazırdaki temettü verimliliği sadece 1.32. 232 Milyon TL olan esas faaliyet karlılığı bu dönemde 631 Milyon TL’ye yükseldi. 2016 yılının Nisan ayında bu hisseye sadece 81 Bin TL yatırsaydınız paranız bugün tam 1 Milyon TL olurdu.

Mutlaka Oku: Türk Para Kazanma Siteleri

7-Aksa Enerji Üretim A.Ş. (AKSEN)

Listenin yedinci sırasında yer alan Aksa Enerji son dönemlerin yıldızı. %21 halka açıklık oranına sahip olan şirket hissesi son 1 senede %326 yükseliş gerçekleştirdi. %34 özsermaye karlılığı olan şirketin %15’de yıllık net kar marjı bulunmakta. Son çeyrekte net kar büyümesi ise %466. Şirket şuanda temettü dağıtmıyor. Geçen sene 370 Milyon TL olan esas faaliyet karlılığı bu dönemde 1.39 Milyar TL’ye ulaştı. 

8-Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş. (TUPRS)

Geleceğin en iyi temettü hisseleri arasında yer alan Tüpraş’ın %49’u halka açık. Son 1 senede %158 yükseliş gerçekleştiren şirketin %38 özsermaye karlılığı ve %2.40 yıllık net kar marjı bulunmakta. Şirket hali hazırda temettü dağıtmıyor. Geçen sene -614 Milyon TL’de olan esas faaliyet karlılığı bu dönemde 2.75 Milyar TL’ye yükseldi. 2016 yılının Nisan ayında bu şirket hissesine 210 Bin TL yatırsaydınız bugün paranız 1 Milyon TL olurdu.

9-Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş. (SISE)

Ciddi yatırımlar ile büyüyen Şişecam, geleceğin en iyi temettü hisseleri arasında dokuzuncu sırada yer alıyor. Şirketin %49’u halka açık. Son 1 senede %176 yükseliş gerçekleştiren şirketin %34 özsermaye karlılığı ve %26 yıllık net kar marjı bulunmakta. Son çeyrekteki net kar büyümesi ise %165 oldu. Güncel temettü verimliliği 1.68. Geçen sene 1.09 milyar TL olan esas faaliyet karlılığı bu dönemde 3.98 Milyar TL’ye yükseldi. 2016 yılının Mayıs ayında bu hisseye 86 Bin TL yatırsaydınız paranız bugün tam 1 Milyon TL olurdu.

10-Jantsa Jant Sanayi ve Ticaret A.Ş. (JANTS)

Yatırımları ile öne çıkan Jantsa gelecekte temettü verimi en yüksek olacak hisseler arasında gösteriliyor. Şirketin halka açıklık oranı %17. Son 1 senede %9 düşüş gerçekleştiren şirketin %64 özsermaye karlılığı ve %26 yıllık net kar marjı bulunmakta. Son çeyrekteki net kar büyüme oranı %245 oldu. Güncel temettü verimliliği %1.07. Geçen sene aynı dönemde esas faaliyet karı 43 Milyar TL iken bu dönemde 191 Milyar TL’ye ulaştı. 2016 yılının Mayıs ayında bu hisseye sadece 27 Bin TL yatırsaydınız paranız bugün tam 1 Milyon TL olurdu.

11-Alarko Holding A.Ş. (ALARK)

Listenin onbirinci sırasında yer alan Alarko’nun %26’sı halka açık. Son 1 senede %286 yükseliş gerçekleştiren şirketin %64 özsermaye karlılığı ve %82 yıllık net kar marjı bulunmakta. Son çeyrekteki net kar büyümesi ise %2294. Güncel temettü verimliliği %0.62. Şirketin esas faaliyet karı 154 Milyon TL’den 255 Milyon TL’ye yükseldi. 2016 yılının Mayıs ayında bu hisseye 1 Milyon TL yatırsaydınız paranız tam 1 Milyon TL olurdu.

12-Brisa Bridgestone Sabancı Lastik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (BRISA)

En iyi temettü hisseleri arasında onikinci sırada yer alan Brisa, %10 halka açıklık oranına sahip. Hisse son 1 senede %99 yükseliş gerçekleştirdi. %72 özsermaye karlılığına sahip olan şirketin yıllık net kar marjı ise %17. Son çeyrekteki net kar büyümesi ise %117 artışla gerçekleşti. Hissenin güncel temettü verimliliği %4.70 olarak gerçekleşti. Geçen sene 266 Milyon TL olan esas faaliyet karlılığı bu dönemde 618 Milyon TL’ye yükseldi. 2016 yılının Mart ayında 179 Bin TL yatırsaydınız paranız bugün tam 1 Milyon TL olurdu.

En İyi Temettü Hisseleri İçin Yorumlarınızı Bekliyorum

Böylelikle 12 adet geleceğin en iyi temettü hisseleri için detayları aktardım arkadaşlar. Benim en beğendiğim şirketler aksa, şişe, vesbe, froto ve eregl. Sizlerde en beğendiğiniz şirketleri yorumlara yazınız. İçeriğimi beğenmeyi unutmayınız. Söylediklerim kesinlikle bir yatırım tavsiyesi değildir.

Mutlaka Oku: Son 10 Yıl Temettü Verimi Yüksek Hisseler

Mutlaka Oku: VESBE Mİ ARÇELİK Mİ?

Mutlaka Oku: EREGLİ Mi İSDEMİR Mİ?

Mutlaka Oku: Borsacı Dede Yeni Hisseler

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz