Haftalık En Çok Düşen Hisseler (CİDDİ KAYIPLAR DEVAM EDİYOR)

2021 yılı borsamız için maalesef iyi gitmiyor. 2020 yılındaki getirisinden bir hayli uzak olan borsamızda Haftalık en Çok Düşen Hisseler ciddi kayıplar yaşattı. %40’lara varan kayıplar ne yazık ki borsa yatırımcısına hayal kırıklıkları yaşatmaya devam ediyor…

Haftalık en Çok Düşen Hisseler de kayıplar en fazla Turizm, Sigorta, Ulaştırma, Elektrik ve Gayrimenkul sektörlerinde oluştu. Bankaların ise tarihlerinde görmedikleri kayıplar maalesef bu haftada devam etti. Dünya borsaları yeni rekorlar tazelerken bizim bu durumda olmamız ciddi endişeler yaratıyor.

Umarım en kısa sürede borsamız eski kazançlı günlerine geri döner. Haftalık en Çok Düşen Hisseler ile ilgili kısa detaylar aktaracağım. İçeriğimi beğenerek bana desteklerinizi iletebileceğinizi hatırlatmak istiyorum. Ayrıca burada belirtmiş olduklarımın bir yatırım danışmanlığı kapsamında nitelendirilmemesi gerektiğini belirteyim…

Haftalık En Çok Düşen Hisseler

1-Ütopya Turizm (UTPYA)

Yıl içerisinde 49 TL’leri gördükten sonra hızlı bir düşüş yaşayan Ütopya hisse senedi bu haftada düşüşüne devam ediyor. Yatırımcısına %40’lık bir kayıp yaşatan hissenin %40’ı halka açıktır. Yakın izleme pazarında işlem görmeye başlaması bu kayıpları doğurmuştur.

2-Turk İlaç ve Serum (TRILC)

Haftalık en Çok Düşen Hisseler sıralamasında ikinci konumda yer alan Türk ilaç serum bilindiği gibi çok yeni halka arz olmuştur. Tavan tavan gittikten sonra kar satışlarının yaşanması nedeni ile bu hafta %27’lik bir kayıp yaşamıştır. Halka açıklık oranı %44 olan hissenin F/K değeri 121 gibi çok yüksek seviyelere çıkmıştır. Şirketin özsermaye karlılığının %31 olduğunu belirtelim..

3-Sönmez Filament (SONME)

Haftayı %24’lük bir kayıpla kapayan Sönmez Filament, hissesinin halka açıklık oranı sadece %6’dır. F/K değeri 74’lere çıkan hissenin FD/FAVÖK değeri ise 369’lara çıkmıştır. Şirketin özsermaye karlılığı %15, net kar büyüme oranı ise %95’tir. Yıllık net kar marjı ise %455 gibi müthiş bir seviyededir.

4-Formet Çelik Kapı (FORMT)

Haftalık En Çok Düşen Hisseler arasında yer alan Formet, %23’lük bir kayıpla haftayı tamamlamıştır. Halka açıklık oramı %56 olan hissenin F/K değeri 57 olmuştur. Hissenin yıllık değişimi ise sadece %7’dir. Şirketin net kar marjıda sadece %4′.45’dir.

5-Edip Gayrimenkul Yatırım (EDIP)

Yıllık getirisi %103 olan Edip Gayrimenkul hissesi bu haftayı %21’lik bir kayıpla kapatmıştır. Halka açıklık oranı %42 olan şirketin 38.45 Milyon TL’lik bir zarar açıkladığını belirtelim. Şirketin net borcuda geçen yıla nazaran %42 artış göstermiştir.

Yorum ve Görüşlerinizi Bekliyorum

Haftalık en Çok Düşen Hisseler arasından portföyünüzde bulunan hisse var mı? Var ise hangi hisse olduğunu ve gelecekteki beklentilerinizi lütfen açıklayınız. Görüşleriniz benim için oldukça önemli. Umarım en çok düşen bu hisselerden yakalandığınız olmamıştır…

Mutlaka Oku: Borsada En Çok Kazandıracak Hisseler

Mutlaka Oku: Jantsa Hisse Senedi İçin 4 Güncel Bilgi!

Mutlaka Oku: Son 3 Yılda En Çok Kazandıran Hisseler

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz