Borsada Neler Oluyor? Güncel Şirket Haberleri!

Borsada Neler Oluyor? Güncel Şirket Haberleri!

Selamlar arkadaşlar. Bu içeriğimde sizlere borsadaki şirketlerden güncel haberleri aktaracağım. Borsada Neler Oluyor? sorusunun cevabını arayanlar için hazırlamış olduğum bu içeriğim gün içerisinde yaşanan gelişmeleri ve haftalık borsa ile ilgili kendi yorum ve görüşlerimi kapsamaktadır…

Bu hafta borsaya 1000 TL para yatıran birisinin parası ne yazık ki 955 TL olurdu. Yani bu hafta %5’e yakın bir kayıp yaşayan borsamız altın ve döviz getirisi ile kıyasladığımızda maalesef büyük bir hayal kırıklığı yaşatmıştır. Özellikle altın yatırımcısı bu hafta tam %3.5’luk bir getiri sağlamıştır.

Bu haftaki kötü gidişata rağmen en iyi performansı %58’lik getirisi ile Atlas Menkul Kıymetler Yatırım Ortaklığı hissesi göstermiştir. En kötü performansı ise %36’lık bir kayıpla Tureks Turizm Taşımacılık Hisse Senedi göstermiştir.

Borsada Neler Oluyor?

Bu hafta SPK Teknosa, Hektaş, Sasa, Arsan ve Vakıf GYO hisselerinin sermaye artırım başvurularını onaylamıştır. Bugün açıklanan Kap Bildiriminde de Ziraat GYO’nun halka arz başvurusu da onaylanmıştır. Şirket paylarının 1.60 kuruş seviyesinden satışa sunulacağı bildirilmiştir.

Borsada yatırım fonları ise bu haftayı %0.02’lik bir kazançla, Bireysel emeklilik fonları ise %0.40 getiri ile kapatmıştır. Yabancı yatırımcılar bu haftada ne yazık ki çok sert hareketlerine devam etmekte. Bu durumda hisselerimizin ani düşüşler yaşamasına sebebiyet vermekte…

Borsada bugün işlem görmeye başlayan Galatawind hisse senedi ise eksi açılış yapmasına rağmen günü tavan yani %10 yaparak tamamladı. Borsamız dolar bazlı ucuz olmasına rağmen ne yazık ki yabancı yatırımcılar tarafından ilgi görmüyor. Ülkede bir güvensizlik ortamı sezen yabancılar her geçen gün portföylerini boşaltmaya devam ediyorlar.

Gelecek Hafta Ne Olabilir?

Özellikle uzun vadeli düşünüp temettü yatırımcılığı amacı ile yatırımlar gerçekleştiren yerli yatırımcılarımız kademeli alımlar yaparak bu fırsatı değerlendirmeye çalışıyor. Tecrübesiz olan borsa yatırımcısı ise ne yazık ki panikle hisselerini satmaya devam ediyor. 

Önümüzdeki hafta borsamızın 1300 bandının altına düşmeyeceğini ve yatay bir seyirde gideceğini tahmin ediyorum. Ayrıca faizler düşmedikten sonra borsamızda bir hareketlilik beklemiyorum. Bende bu dönemde ufak miktarlarla kademeli alımlar yapmaya devam ediyorum.

Böylelikle Borsada Neler Oluyor? sorusunu soranlar için kısa bir özet geçmeye çalıştım. Sizlerinde bu hafta borsada yaşananlar ile ilgili yorum ve görüşlerinizi bekliyorum. İçeriğimi beğenmeyi unutmayınız. Söylediklerim kesinlikle bir yatırım tavsiyesi değildir…

Mutlaka Oku: Borsa Neden Düşüyor?

Mutlaka Oku: En Çok İhracat Yapan Borsa Şirketleri

Mutlaka Oku: Bir Anda Zengin Olmak

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz