İnstagram Fenomeni Olmak İçin 11 Önemli İpucu!

İnstagram günden güne daha fazla popüler hale gelen bir sosyal medya platformuna dönüşmekte. Bu popüler sosyal medya platformu haliyle birçok kişinin gelir kapısı olmuş durumda. Kendisine ek gelir kapısı yaratmak isteyen birçok kişide doğal olarak instagram fenomeni olmak için ciddi araştırmalar yapmakta…

İnstagram Fenomeni Olmak İçin Yapılması Gerekenler!

İnstagram Fenomeni Olmak İçin 11 Önemli İpucu!

Bir resmin bin kelimeye bedel olduğunu kanıtlayan nadide sosyal medya platformlarından bir tanesi olan instagram, birçok kişi için gelir kapısı olmuş durumda. Bu denli popüler sosyal medya platformundan gelir elde etmek isteyen kişiler instagram fenomeni olmak için önemli bir çaba gösteriyor.

İnsanlar instagram fenomeni olmak için o kadar değişik yollar aramaktadırlar ki kimi zaman instagram popüler olma hilesi adı altında satılan paketleri dahi satın almaktadırlar. Buradan şunu belirtmek istiyorum; İnstagram fenomen olma hilesi adı altında satın olmuş olduğunuz paketler size bir fayda sağlamayacaktır.

Çünkü instagram fenomeni olma hilesi adı altında yapılan çalışmaların hepsi sahte hesaplardır. Yani gerçek kişilerin oluşturmadığı sahte hesaplar size abone olur ve hiçbir fayda sağlamaz. Bu tür paketleri satın alan hesapları instagram’ın kapattığını da belirtelim. Neyse çok fazla uzatmadan instagram fenomeni olmak için yapılması gerekenlere geçmek istiyorum…

Mutlaka Oku: Kısa Sürede Para Kazandıran 27 İş Fikri!

Fenomen Olmak İçin Ne Yapmalıyız?

1- Özgün ve Yaratıcı Olun!

Sanal dünya kopyala yapıştırlarla dolu bu nedenle insanlar özgün ve yaratıcılık ortaya koyan hesaplara adeta açlar. instagram fenomeni olmak niyetindeyseniz öncelikle bunu başarmanız gerekir. Daha sonrasında diğer profesyonel adımlara geçmeniz çok daha sağlıklı olacaktır.

2- Güncel Konuları Takip Edin!

Fenomen olmak için ne yapmalıyız? sorusunu soran kişilere güncel konuları sürekli takip edip buna göre paylaşımlarda bulunmalarını tavsiye ediyorum. İnsanların ilgisini çekmek istiyorsanız güncel konularda paylaşım yapmanız takip edilebilir olmanıza önemli bir katkı sağlayacaktır.

3- Basit ve Akılda Kalıcı İnstagram İsmi Belirleyin!

Akılda kalıcılık ve basit bir isim sanal dünyada marka olabilmenin en önemli altın kuralıdır. Söylenmesi zor hesap ismi belirlemek yapılabilecek en büyük hatalar arasında yer almaktadır. Mümkünse tek hecede söylenebilen bir hesap ismi belirlemenizi önemle tavsiye ediyorum.

4-Doğru Hastagh Kullanın!

instagram fenomeni olmak isteyenlerin ancak başarılı olamayanların yapmış olduğu en büyük yanlışların başında doğru hastagh yani etiket kullanamamak gelmektedir. Paylaşmış olduğunuz görselle birebir uyumlu hastaghler belirlemeniz etkileşiminizi önemli bir ölçüde artıracaktır. Kesinlikle resimlerinize rastgele etiketler koymayın.

Mutlaka Oku: Sosyal Medya Uzmanı Nasıl Olunur?

5-İnstagram Hesabınızı Facebook Hesabınıza Bağlayın!

İnstagram kullanan insanların %80’inin ortalama olarak 10 yıldır kullandıkları bir facebook hesapları bulunmaktadır. Başlangıç için ve doğru etkileşimleri yakalamak için facebook hesabınızı ınstagramınıza bağlamanızı öneriyorum. Bu sayede çok daha hızlı yol kat edebilirsiniz.

6-Lokasyon Bazlı Paylaşımlar Yapın!

instagram fenomeni olmak istiyorsanız mutlaka konum bazlı paylaşımlarda bulunmalısınız. İnsanların asıl ilgisini çeken şey siz değilsiniz, gitmiş olduğunuz mekanlardır. Gerçek bir instagram fenomeni olmak istiyorsanız bunu mutlaka yapmalısınız.

7-Takipçilerinizi Yorum Yapmaya Teşvik Edin!

Fenomen olmak için ne yapmalıyız? diyen kişilere mutlaka takipçileri ile sürekli bağlantıda kalmalarını öneriyorum. Takipçilerinizi gönderilerinizin altına yorum yapmaları için teşvik edebilirsiniz. Bu sayede ınstagram keşfet alanında çok daha üst sıralarda yer alabilirsiniz. Takipçilerinizi yorumlara teşvik etmek için zaman zaman ufak hediyeler dağıtmanız oldukça etkili bir yöntem olacaktır.

8-Doğru Saatte Paylaşımlar Yapın!

instagram fenomeni olmak istiyorsanız doğru saatlerde paylaşımlar yapmalısınız. Instagram gönderilerinin en fazla hangi saatlerde etkileşim aldığına dair bir araştırma yapılmış ve hafta içi ögleden sonra hafta sonu ise öğleden önce paylaşım yapmanın çok etkili olduğu görülmüştür. Sizde bu saat aralıklarında paylaşımlar yaparak instagram fenomeni olmak yolunda çok daha hızlı mesafe kat edebilirsiniz.

9- Tek Bir Alan Belirleyin!

instagram fenomeni olmak isteyenlere verebileceğim en güzel tavsiyelerden bir tanesi de kesinlikle ve kesinlikle her telden çalan bir hesap olmamalarıdır. Bir alana yoğunlaşın ve bu alanda sizden daha iyi birisinin çıkmasına izin vermeyecek bir şekilde özverili olun. İlgi alanınıza en uygun alanı belirleyerek çok daha etkili paylaşımlar yapabileceğinizi unutmamalısınız.

10- Düzenli Paylaşımlar Yapın!

Bir gün 3 fotoğraf paylaşıp 1 hafta sonra 5 fotoğraf paylaşarak instagram ünlüsü olabileceğinizi sanıyorsanız yanılıyorsunuz. instagram fenomeni olmak istiyorsanız her gün düzenli bir şekilde paylaşım yapmalısınız. Sabah, öğle ve akşam şeklinde 3 tane fotoğraf ve hikaye paylaşmanız başlangıçta etkili sonuçlar alabilmeniz için yeterli olacaktır.

Mutlaka Oku: Ev Hanımıyım Evde Nasıl Para Kazanabilirim?

11- Profesyonel Araçlar Kullanın!

İnstagram tamamen görsellik üzerine kurgulanmış bir platform. Burada ilgi çekici paylaşımlar yapmak için insanlara profesyonelce hazırlanmış görseller sunmanız gerekir. Sadece ınstagrama yönelik olarak geliştirilmiş birçok fotoğraf düzenleme uygulaması bulunmaktadır. Bu tür uygulamaları kullanarak çok daha fazla etkileşim yakalayabilirsiniz.

Böylelikle instagram fenomeni olmanın 11 altın kuralı sizlere sunmaya çalıştım. Sizlerinde Fenomen olmak isteyenlere tavsiye ve görüşleri var ise lütfen yorumlardan belirtiniz.

İnstagram Fenomen Olma Hilesi Kullanmayın!

Fenomen olmak için ne yapmalıyız? sorusunu soran kişilere öncelikle yapmamaları gereken en önemli şeyin instagram popüler olma hilesi adı altında satılan paketleri almamalarını söylüyorum. Çünkü bu tür paketler hiçbir işe yaramadığı gibi instagram tarafından hesabınızın askıya alınmasına sebebiyet verdiğini belirtmek istiyorum.

İnstagram fenomen olma hilesi satan kişilerin tek bir amacı vardır cebinizdeki parayı almak! Bir çeşit dolandırıcılık yöntemi olan bu tür şeylerden mümkün olduğunca uzak durulması gerektiğini altını çize çize belirtmek istiyorum.

instagram fenomeni olmak için yukarıda belirtmiş olduğum instagram fenomeni olmanın 11 altın kuralı uygulanması uzun vadede daha net başarıların elde edilmesi için yeterli olacaktır. Özgün olduğunuz sürece bu platformda her daim başarılı olursunuz.

Mutlaka Oku: Freelance Para Kazanma Yolları!

İnstagram Analiz Araçlarını Kullanabilirsiniz!

İnstagram takipçi veya beğeni satın almak yerine ınstagram analiz araçlarını kullanmanız çok daha sağlıklı bir tercih olacaktır. Bu tür araçlar sadece ınstagrama yönelik olarak geliştirildiği için oldukça verimli olmaktadır.

Bu tür uygulamalar belli bir zaman dilimi içerisinde kaç takipçiye ulaştığınızı, kaç takipçi kaybettiğinizi ve ne kadarlık bir etkileşim yakaladığınızı sizlere oldukça basit bir arayüzle sunma başarısını göstermektedir. Bu tür araçlarda yer alan veriler sayesinde kendi yol haritanızı çok daha kolay bir şekilde çizebilirsiniz.

Instagram analiz araçları ile ilgili olarak tavsiye vermem gerekirse; Iconosquare, SimplyMeasured ve Reports+ gibi araçları önerebilirim. Bu ınstagram analiz araçları günümüzde instagram fenomenleri tarafından en çok kullanılan araçlar olarak ön plana çıkmaktadır.

İnstagram Fenomeni Olmak İle İlgili Yorum ve Görüşlerinizi Bekliyoruz!

Fenomen olmak isteyenlere burada yer alan fikirlerden farklı olarak aktarmak istediğiniz görüş ve düşünceler var ise lütfen yorumlar aracılığı ile belirtiniz. Vermiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda birçok kişi bu yolda önemli bir yol kat edebilir.

Mutlaka Oku: Günde 100 Lira Para Kazanmak İsteyenler Buraya!

Mutlaka Oku: Bir Anda Zengin Olmak!

Mutlaka Oku: Blog Yazarlığı Yaparak Para Kazanmak!

İlerleyen zamanlarda instagram fenomeni olmak ekşi sözlük yazarlarından tavsiyeler, instagram fenomeni olmak onedio yazarlarının tavsiyeleri ve nasıl fenomen oldum başlıkları ile karşınızda olacağım…

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz