AVOD Hisse Senedi Yatırımcısının Bilmesi Gereken 5 Detay!

Son zamanlarda çok fazla ani iniş çıkışlar sergileyen Avod Hisse Senedi ile ilgili sizlere burada kısa ve öz detaylar aktaracağım. Bu önemli hisse senedi ile ilgili burada paylaşmış olduğum bilgiler günümüz itibari ile en güncel verilerdir. Umarım yatırım yolculuğunuzda bu veriler sizlere yardımcı olur…

2003 yılında kurulan Avod A.Ş Türkiye’nin kurutulmuş sebze ihracatının %20’lik kısmını gerçekleştirmektedir. Güneşte ve fırında yarı kurutulmuş ürünlerin yanı sıra fermente sebzeler ve közlenmiş ürünlerin imalatını gerçekleştiren Avod, 5 Kıtaya ihracat gerçekleştirme başarısını göstermektedir.

Daha fazla detay vermeden önce Avod Hisse Senedi ile ilgili burada yer vermiş olduğum yorum ve görüşlerimin bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımadığını belirtmek istiyorum. İçeriğimi beğenip kanalıma abone olarak bana desteklerinizi iletebileceğinizi hatırlatmak istiyorum.. İşte Avod hisse senedi yatırımcısının bilmesi gerekenler…

AVOD Hisse Senedi İçin Önemli Detaylar!

1-Hissenin Yıllık Değişimi %432’dir!

Son 1 senede yatırımcısına inanılmaz bir getiri sağlayan Avod hissesi %432’lik bir değer artışı yaşamıştır. 1 sene önce 1 lira 66 kuruş seviyelerinden işlem gören hissenin bugünkü seviyesi olan 8.62 kuruş muazzam olarak nitelendirilebilir. Net kar büyüme oranı %102 olan hissenin halka açıklık oranınında %84 olduğunu belirtelim.

2-Hisseye Yabancı Yatırımcıların İlgisi Çok Düşük!

Avod hissesi son 1 senede inanılmaz bir yükseliş gösterse de yabancı yatırımcının ilgisini çekmemiştir. Yabancı yatırımcının az ilgisi hissede çok fazla oynaklığın yaşanmasına neden olmuştur. Hissedeki yabancı yatırımcı oranı sadece %1’dir.

3-Son Açıklanan Bilançoda 5.10 Milyon TL Kar Açıklandı!

2020 yılının son çeyreğinde açıklanan bilançoda şirketin %102’lik bir artışla 5.10 Milyon TL’lik bir kar elde ettiği açıklanmıştır. Satış gelirlerinde %25’lik bir büyümenin görüldüğü şirkette finansman geliri ise 263.47 Bin TL olmuştur.

4-Şirketin Temettü Dağıtma Alışkanlığı Bulunmamaktadır!

Avod hisse senedi ile ilgili söylenebilecek en olumsuz cümlelerin başında hissenin bugüne dek herhangi bir temettü ödemesi gerçekleştirmemesidir. Hisse 1’er kez bedelli ve bedelsiz sermaye kararları alınmıştır.

5-Şirket Genel Müdürünün %5.9’luk Bir Payı Bulunmaktadır!

Avod hisse senetleri %84’lük bir halka açıklık oranına sahiptir. Şirket genel müdürü olan Burak Kızak ise %5.9’luk bir paya sahiptir. Yönetim kurulunda yer alan Nazım Tobaoğlu ise %7.6’Lık bir paya sahiptir. Bu önemli hissedeki halka açıklık oranının düşürülmesi gerektiğini düşünüyorum.

AVOD Hisse İçin Yorum ve Görüşlerinizi Bekliyorum!

Böylelikle Avod hisse senedi ile ilgili sizlere yararlı bilgiler sunmaya çalıştım. Bu önemli hisse ile ilgili sizlerinde yorum ve görüşlerini bekliyorum…

Mutlaka Oku: Prim Yapacak Hisse Senetleri Nasıl Bulunur?

Mutlaka Oku: Temettüler İle Kendini Amorti Eden Hisseler

Mutlaka Oku: Para Kazanmak İçin Okunması Gereken Kitaplar

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz