Barış Özcan Neden Amerika’da?

Ünlü Youtuber Barış Özcan Neden Amerika’da? sorusu günden güne daha fazla bir şekilde dillendirilmeye başlandı. Bende bu amaçla Barış Özcan Neden Amerika’da? sorusu ile alakalı olarak bir araştırma yaptım…

Kitleniz büyüdükçe ve tanınmaya başlandıkça üstünüze atılan iddialar çoğalır. Bundan nasibini alan insanlardan bir tanesi de Barış Özcan…. Barış Özcan Neden Amerika’da? sorusunun sorulmasının en önemli nedeni Barış Özcan Fethullah Gülen ilişkisinin olduğuna dair iddialardır.

Özellikle ekşi sözlük yazarları tarafından Barış Özcan Zaman Gazetesi ilişkisine dair çarpıcı iddialar ortaya atılmıştır. Yayınlanan bir video’da Barış Özcan’ın zaman gazetesinin düzenlemiş olduğu bir etkinlikte yer aldığı gözükmekte…

Barış Özcan Kimdir?

Barış Özcan Neden Amerika’da? sorusunun cevabını tam olarak anlayabilmek için Barış Özcan’ın kim olduğuna dair bir takım bilgiler edinmemiz gerekiyor. Kendisi 23 Temmuz 1973 tarihinde İstanbul’da doğmuştur.

Barış Özcan, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Ancak hukuk ile ilgili hayatında hiçbir zaman bir çalışma yürütmemiştir. Video içerik ve sunum ajansı olan Abak.us kreatif medya ajans başkanı olarak meslek hayatına başlamıştır.

Barış Özcan, kendisini her alanda geliştirmeye çalışmış bir insandır. Apple, Adobe ve LinkedIn gibi firmalara bir dönem sosyal medya hizmetleri vermiştir. En önemli işi olan Adobe’da Akdeniz bölge satış temsilcisi olarak çalışmıştır. CNN Türk, TRT ve EL-Cezire gibi kanallarda da kendisinin hazırladığı birçok belgesel yayınlanmıştır. 

Barış Özcan Profesyonel Bir TEDx Konuşmacısıdır!

Özellikle diksiyonu ile ön plana çıkmayı başaran Barış Özcan, profesyonel bir TEDx konuşmacısıdır. Kaliteli bir konuşmacı olmasını Youtube üzerinden kanal açarak değerlendiren Özcan, Youtube Türkiye üzerinden yayın yapan en kaliteli kanal olarak öne çıkmaktadır. 

Evli ve 1 erkek çocuk babası olan Barış Özcan, Youtube’ın dünya çapında seçmiş olduğu 12 Değişim elçisinden biridir. Lafı çok fazla döndürüp dolandırmadan Barış Özcan Neden Amerika’da? sorusunun cevabını vermek istiyorum….

Barış Özcan Neden Amerika’da?

Barış Özcan Fethullah Gülen ilişkisine dair bomba iddialar gelmeye devam ediyor. Atılan bu bomba iddialar sonrasında Barış Özcan’ı oldukça fazla bir şekilde sevenler Google’da ‘‘Barış Özcan Neden Amerika’da?” sorusunu sormaya başlamışlardır.

Barış Özcan Neden Amerika’da? sorusuna kendisi çocuğunun eğitimi ve Youtube’un 12 değişim elçisinden biri olduğu için Amerika’da yaşamaya başladıklarını belirtmiştir. Barış Özcan Fethullah Gülen ile herhangi bir ilişkisi olmadığını hatta cemaatlerden hayatı boyunca uzak durduğunu da sözlerine eklemiştir. 

Kendi blog sitesi üzerinden yayınlamış olduğu video’da tipine bakarak Barış Özcan Fethullah Gülen ilişkisi olduğunu iddia edenlere gülerek cevap vermektedir. Barış Özcan Zaman Gazetesi ile hiçbir ilişkisi olmadığını gösterilen resmin tamamen kendi şirketinin ve zaman gazetesinin iş birliği ile düzenlenmiş bir konferans olduğunu sözlerine eklemiştir.

Barış Özcan Fethullah Gülen İlişkisi Söz Konusu Olabilir Mi?

Barış Özcan Fethullah Gülen ilişkisine dair net kanıtlar bulunmamaktadır. Kendisinin 15 Temmuz’un yıl dönümünde yayınlamış olduğu video’ya istinaden bu tür iddialar gündeme gelmiştir. Ancak daha somut kanıtlar ile karşılaşılamamıştır.

Youtube kanalında her Pazar düzenli bir şekilde içerik üretmesine rağmen 15 Temmuz’un yıl dönümü olan Cumartesi günü videosunu yayına alması Barış Özcan Fethullah Gülen ilişkisi olup olmadığına dair kuşkuları artırmıştır. 

Özellikle youtube platformunda Barış Özcan Neden Amerika’da? sorusu ile alakalı olarak ciddi yayınlar yapılmaktadır. Kendisi blog sitesi üzerinden iddialara yanıt vermiştir ancak neden Cumartesi günü video paylaştığına dair bir açıklama da bulunmamıştır. 

Barış Özcan Zaman Gazetesi Çalışanı Mıydı?

Barış Özcan Zaman Gazetesi ilişkisine dair iddialar devam ediyor. Yayınlanan bir video’da Zaman Gazetesinin bir konferansında konuşma yaptığı görülen Barış Özcan’ın Zaman Gazetesi ile ilişkisi olduğu iddia edilmiştir.

Barış Özcan Zaman Gazetesi ilişkisine dair bu videodan başka bir kanıt öne sürülemediği için bu tür bir iddiada toplum nezdinde çok fazla kabul görmemiştir. Bu tür bir ilişkinin kanıtlanabilmesi için daha somut delillerin olması gerekmektedir. 

Videonun çekildiği yani konferansın yapıldığı yıllarda Zaman Gazetesi’nin resmi organlarca tanınan bir gazete olması da bu tür iddiaların asılsız olduğunu göstermektedir. Çünkü o dönemde Zaman Gazetesini birçok bakan ve üst düzey yönetici sık aralıklarla ziyaret ediyordu…

Oğlunun İsmin’den Dolayı’da İddialar Ortaya Atılmakta!

Barış Özcan Neden Amerika’da? sorusunu yönelten kişiler oğlunun adına da takmış durumdalar. Barış Özcan’ın oğlunun adının Sufi olması da Barış Özcan Fethullah Gülen ilişkisine dair bir kanıt olarak gösterilmektedir.

Ancak benim kanaatimce Barış Özcan’ın oğlunun adının Sufi olması ile cemaat ilişkisinin olması söz konusu olmayacaktır. Sıklıkla belirtmiş olduğum gibi bu önemli ismin cemaat ile ilişkisinin kanıtlanabilmesi için daha somut delillerin ortaya atılması gerekmektedir.

Barış Özcan Fethullah Gülen ilişkisi ile ilgili olarak ortaya atılan iddialardan bir tanesi de karısının 15 temmuz ile ilgili sosyal medyada bir kişiye verdiği yanıt gösterilmiştir. Karısı sosyal medya kullanıcısına kimin darbeyi yaptığı belli değildir ve belki de kötü olmamıştır gibi imalı cümleler kullanması bu tür iddiaların ortaya atılmasına neden olmuştur. 

İddialara Şu Şekilde Cevap Vermiştir!

“Bir başka grup yazar arkadaş (ki sayıları az ama epeyce bir emek harcayıp yazı yazmışlar) daha da ileri giderek beni terör örgütleriyle ilişkilendirmeye çalışmış. İşte bu kısma itirazım var. Bırakınız “darbeye teşebbüs” gibi büyük bir vatan hainliğini ya da başka türlü terör suçlarını, hayatım boyunca -trafik suçları- dahil hiç bir suç işlemedim ve işlememeye özen gösterdim.

(…) Kanalımda sanat, tasarım ve teknoloji konularının dışındaki konularda içerik üretmeme prensibime rağmen 15 Temmuz başarısız darbe girişimiyle ve öncesinde terör olaylarıyla ilgili düşüncelerimi anlatan videolar yayınladım. Terörün, darbenin ve bunların girişimlerinin her türlüsünü lanetledim.

(…) Eminim bu yazar arkadaşlar çoğumuz gibi vatanını çok seven ve ona karşı olabilecek en ufak bir müdehaleyi içine sindiremediği için bu tür çıkışlar yapma refleksini gösteren kişilerdendir.”

Eksik Cevaplar Vermesi Gözlerden Kaçmadı!

Barış Özcan Neden Amerika’da? sorusu ile alakalı olarak bir açıklamada bulunan Barış Özcan’ın atılan iddialara eksik cevaplar vermesi sosyal medya kullanıcılarının gözünde kaçmamış gözüküyor. Birçok kişi Barış Özcan’ın bilerek soruları eksik yanıtladığını iddia etmektedir.

15 Temmuz Cumartesi günü neden video yayınladığına dair bir açıklama yapmayan Barış Özcan’ın bu şekilde kafaları karıştırması da oldukça manidar olarak gösterilmektedir. İlerleyen zamanlarda Barış Özcan Neden Amerika’da? sorusunun daha fazla sorulacağını tahmin ediyorum.

New York da Kendi Ajansını Yönetiyor!

Barış Özcan Neden Amerika’da? sorusuna verilebilecek en iyi cevaplardan bir tanesi de kendi işinden dolayı burada olduğudur. New York şehrinde kendi ajansını kuran Barış Özcan yaklaşık olarak 3 yıldır burada ailesi ile yaşamakta…

Tam 2007 yılında youtube’a başlayan Barış Özcan aradan geçen 12 yılda asla çizgisini bozmamıştır. Sanat, Tasarım ve Teknoloji konularının dışında içerikler üretmemeye çalışan Özcan’ın 2019 yılı itibari ile 3 milyona yakında sağlam bir takipçi kitlesi bulunmaktadır. 

Böylelikle Barış Özcan Neden Amerika’da? sorusu ile alakalı olarak kapsamlı bir içerik hazırladığımı düşünüyorum. Sizlerinde Barış Özcan Neden Amerika’da? sorusu ile alakalı görüş ve düşüncelerini önemsiyorum. Lütfen kendi fikirlerinizi yorumlar aracılığı ile bizlerle paylaşınız…

Mutlaka Oku: Cüneyt Özdemir Neden Amerika’da?

Mutlaka Oku: Sadettin Saran Alevi Mi?

Mutlaka Oku: Youtuber Olmak İsteyenlere Tavsiyeler

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz