israfu umar duası ( Zengin Olmak İsteyenler Buraya )

Zengin olmak isteyenler veya rızkını helal yoldan kazanmak isteyenlerin araştırdığı dualardan bir tanesi de israfu umar duası olmaktadır. Bu amaçla sizlere israfı imar duası ile ile ilgili bir takım bilgiler paylaşacağım…

Helal Rızık İçin israfu umar duası Okunmalıdır

israfu umar duası ile helal rızık kazanmak istiyorsanız öncelikle iyi niyetli olmalısınız. Yüce rabbimiz istediğine rızkı verir istediğine vermez. Her iki durumda da sınavda olduğumuzu unutmamalıyız. israfu umar duası arapça okunur ancak Türkçe anlamını da bilmek niyet açısından oldukça önemlidir.

Cübbeli Ahmet Hoca israfu umar duası ile ile ilgili çokça sohbetlerde bulunmuştur. İçeriğimin altında da ülkemizin önemli hocalarının israfu umar duası ile ilgili sohbetlerini paylaşmaya çalışacağım. Sadece dua edip çalışmamak ise israfu umar duası tehlikesi olarak adlandırılmaktadır.

Mutlaka Oku: Patrondan Zam İsteme Duası

Zenginlik ve Helal Rızık İçin israfi ummar

israfu umar duası sahih kaynaklardan yer almayan bir duadır. Hocaların önerdiği helal rızık ve zenginlik için tavsiye edilen dua çeşididir. Şunu da söyleyelim israfu umar duası okunduğunda hemen zengin olunacak diye düşünülmesin. Gerekenleri yapıp Allah’a tevekkül etmeniz size fazlası ile yardımcı olacaktır.

Şüpheye düşmeden, iyi niyetli bir şekilde sadece Allah’a sığınarak yapılacak olan israfı imar duası ile kısa sürede sonuçta alabilirsiniz. Tekrar söylüyorum israfu umar duası arapça okunur ancak bunun anlamını bilerek okunması çok daha kısa sürede sonuç alınabilmesini sağlayacaktır.

Mutlaka Oku: Zengin Olma Duası Nihat Hatipoğlu

israfi ummar Okunuşu

İşte israfu umar duası ; Eyânşîn eyânşîn heyârişm heyârîşin nâdellahe min fevka arşihî eh bit yâ cibrîl bi aza bin vâkim ve teferrakatil cirim meşrikan ve mağribin insarifû ya ımari hâzel mekân fe men lem yensarıf minküm yahruf bi azabin vâki m însarifû cetrıiy ’an ev bîhın ev bîhm bi seiâmin bi selâmin bârakellâhü fi küm ve aleyküm insarifû hattâ akda hacetî sürnme ûdu lima kuntum aleyhi ve ruddu ilâ mekâniküm bi hakkı azzemte bihî a Ley küm”

israfu umar duası yatsı namazından sonra okunması tavsiye edilmektedir. Ancak gece yapılacak olan dualar da faydalı olmaktadır. israfu umar duası kimi zaman sarfı umar duası veya israfi ummar isimleri ile adlandırılmaktadır. israfu umar duası tehlikesi yoktur. Yani ters etki oluşturacak bir dua değildir. İyi niyetli olunduğu takdirde her daim faydası olabilecek bir duadır.

Cübbeli Ahmet Hoca israfu umar duası

Cübbeli Ahmet Hoca israfu umar duası ile ilgili bir takım sohbetler vermiştir. Bu sohbetleri dinleyerek israfı imar duası ile ilgili çok daha kapsamlı bilgiler alabilirsiniz. israfı sarf duası ile ilgili Cübbeli hocanın bir videosunu buradan paylaşalım…

 

Cübbeli Ahmet Hoca israfu umar duası ile ilgili bu şekilde bir bilgilendirme yapmıştır. Duanın bilinçli bir şekilde okunabilmesi için bu sohbeti dinlemenizi tavsiye ediyorum. israfı sarf duası ile ilgili aklınıza takılanları yorumlar aracılığı ile bizlere iletebilirsiniz. Elimizden geldiğince sizlere aklınızın takıldığı konularda yardımcı olmaya çalışırız.

Mutlaka Oku: Zengin Olmak İçin Okunacak Dua

Hz. Süleymanın Zenginlik Duası

Zenginlik denilince akla gelen ilk isimlerden bir tanesi şüphesiz Hz. Süleyman’dır. Dünya üzerinde Hz. Süleyman’ın zenginliğine ulaşan hiç kimse olmamıştır. Helal rızık arayanlar ve zengin olmak isteyenlerde Hz. Süleyman’ın hayatını örnek almaya çalışmaktadır.

Hz. Süleyman’ın helal rızık kazanmak adına israfu umar duası gibi okuduğu dualar bulunmaktadır. Bu duaları okuyarak da rabbimizden helal yoldan kazanç isteyebilirsiniz. İyi niyetli olduğunuz takdirde karşılığını rabbimizden alabileceğinizi aklınızdan asla çıkarmayınız.

Okunuşu:” Kâle rabbigfir lî veheb lî mulken lâ yenbagî li ehadin min ba’dî, inneke entel vehhâb(vehhâbu).

Anlamı: “Rabbim, beni mağfiret et. Bana, benden sonra kimsenin ulaşamayacağı bir mülk bağışla (hediye et). Muhakkak ki Sen, Sen Vehhab’sın (çok bağışlayıcısın).”

Mutlaka Oku: Para Çekme Tılsımı İle Zengin Olmak Mümkün Mü?

israfı imar duası Benzeri Dualar

Zenginlik ve helal rızık arayanlar için birçok dua ve ayet bulunmaktadır. Rabbimizin kudreti o kadar sonsuz ki iyi niyetli olunması halinde her daim istenileni vermektedir. Helal yoldan rızık bulmak isteyenlerin ve maddi olarak sıkıntılı günler geçirenlerin imdadına yetişen bu dualar ile rabbimiz kuluna çeşitli kapılar açmaktadır.

Aşağıda yer alan bu duayı günde 4 kere okunması tavsiye edilmektedir. Günde 41 defa okunmasında da daha fazla etki ettiği söylenmektedir. Rızık aramak veya zengin olmak hususunda gerekeni yapıp bu tarz dualara yönelinmesi en doğru seçenek olacaktır.

“Bismillahirrahmanirrahim Kulillahumme malikel mülki tü’til mülke men teşaü ve tenziul mülke mimmen teşaü ve tüızzü men teşaü vetüzillü men teşaü bi yedikel hayr inneke ala külli şey’in kadir Tülicül leyle fin nehari ve tülicün nehara fil leyli ve tuhricül hayye minel meyyiti ve tuticül meyyite minel hayyi ve terzüku men teşaü bi gayri hisab.”

Rahat ve huzurlu Yaşamak İçin Okunacak Dualar

1- Ya ilahel alihetir – refiy-ı celalüh.”

2- “Ya Vehhab”

3- “Ya eğna min külli ganiy.”

4- “Ya ecvedü min külli cevad”

5- Ya elfatü min külli latif”

6- “Ya ekremü min külli Kerim”

7- ” Ya erhamü min külli Rahim”

8- “Ya ehabbu min külli Habib”

Yukarıda saymış olduğum sözleri istikrarlı bir şekilde okumanız zenginlik ve fakirlikten kurtulmak için size fayda sağlayacaktır.

Mutlaka Oku: Kısa Yoldan Zengin Olmak İçin 7 Mükemmel Yol

Cübbeli Hocanın Önemli Bir Sohbeti

Cübbeli hocanın zengin olmak isteyenler ile ilgili oldukça önemli bir sohbeti dinlemenizi tavsiye ediyorum. israfı imar duası gibi duaların bilinçli bir şekilde okunabilmesi için lütfen bu tür sohbetleri dinleyiniz. 

Görüldüğü gibi Cübbeli Ahmet Hoca israfu umar duası gibi dua arayışında olan kişilerin öncelikle iyi niyetli olmaları gerektiğini aktarmaktadır. Aynı zamanda Allah’a tevekkül etmenin yani yapılacakları yapıp gerisini dua ile rabbimizden istemenin önemini vurgulamaktadır.

Mutlaka Oku: Başarılı Olmanın 10 Büyük Sırrı

israfu umar duası Faydalı Mı?

israfu umar duası faydası birçok kez kanıtlanmıştır. Bu tür duaların tesiri iyi niyetli olan kişilerde hızlı bir şekilde görülmektedir. Allah’tan tevekkül edip israfu umar duası gibi duaları okuyan kişilerin istek ve arzuları yakın zamanda gerçekleşebilmektedir.

Zengin olmak için veya fakirlikten kurtulmak için okunabilecek sarfı umar duası gibi duaları araştırmadan önce öncelikle bu konuda bir hoca ile yüz yüze görüşmenizi tavsiye ediyorum. Camilerde rahatlıkla iletişime geçebileceğiniz bu hocalarımız sizlere nasıl bir yol izlemeniz gerektiği hususunda yardımlarda bulunacaklardır. 

Mutlaka Oku: Kısa Yoldan Zengin Olmanın Püf Noktaları

Belki de niyet noktasında bir sıkıntı yaşıyorsanız hocalarımız size yapmanız ve yapmamanız gerekenler konusunda sizlere yardımda bulunabileceklerdir. israfu umar duası ile ilgili bir araştırma yapmadan önce hocalarımızdan yardım almanız çok daha sağlıklı olacaktır. 

Yorum ve Görüşlerinizi Bekliyoruz

İslamiyet ile iç içe olan ve zengin olmak ve fakirlikten kurtulmak ile ilgili daha kapsamlı bilgiler verebilecek olan arkadaşlarımız lütfen içeriğimize yorumlar aracılığı ile katkıda bulunsun. Burada israfu umar duası ile ilgili aktaracak olduğunuz görüşler içeriğimizin çok daha fazla kişiye yardımcı olmasını sağlayacaktır.

Sizinde israfu umar duası tehlikesi, israfu umar koruma nasıl yapılır ve israfı sarf duası faydalı mı? soruları ile alakalı görüş ve düşüncelerini bekliyorum. Aktarmış olduğum gibi burada verecek olduğunuz tavsiyeler birçok kişiye önemli katkılar sağlayacaktır. Hocalarımızın görüşleri ile ilgili analizleri de buradan paylaşabilirsiniz. 

Mutlaka Oku: Zengin Olma Yolları Kitabı

Mutlaka Oku: Zengin Olmanın Basit Yolları

Mutlaka Oku: Para Kazandıran İşler

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Hasan dedi ki:

  İsrafu umur duasını günde kaç kere okuyacaz

 2. Kevser dedi ki:

  Anlamını yazmamişsiniz ne israfi umar duasinin

 3. Nihat dedi ki:

  Lütfen anlamınıda yazında ne okuduğumuzu ne şekilde dua ettiğimizi ne istediğimizi bilip anlayalım

 4. Murat dedi ki:

  Bİlmeden iyice araştırmadan okumayın arkadaşlar, bende okuyacaktım araştırmak yaptım, bi kaç tanem israfı umar duası var ben yukarda yazan cinler çağıran dua sanırım.

 5. Kadir dedi ki:

  Niyet olarak nasil etkili bir niyet edebiliriz

Yorum Yaz