iş Hayatında istenmeyen 10 Karakter

iş Hayatında istenmeyen 10 Karakter başlıklı yazıma hoş geldiniz. Bu yazımda iş hayatında sevilmeyen tiplerin genel bir analizini yaptık. Bakalım iş hayatında sevilmeyen tipler kimlermiş…

iş Hayatında istenmeyen 10 Karakter

1- İşten Kaytaranlar

iş hayatında istenmeyen 10 karakter sıralamasında ilk sırada işten kaytaranlar gelmektedir. Bu kişiler kendilerine verilen işi başkalarına yüklemekte ustadırlar. Özellikle yeni işe giren kişilere yanaşırlar çünkü bu kişilere kendi üzerindeki işleri yıkmanın çok kolay olduğunu bilirler. Takım çalışmasına asla uygun değillerdir. İş yeri adeta yüktür.İşte yeni girdiyseniz bu tiplerin size yakınlaşmasına izin vermeyin.

2- Sürekli Şikayet Edenler

Bu tipler işten ve üslerinden sürekli şikayet ederler fakat bir kez olsun işten çıkmayı düşünmezler. Sürekli şikayet eden tiplere göre maaş çok düşüktür, yıllık izinler çok azdır, kendilerini maaşlı köle olduklarını sürekli söylerler. Kendilerini geliştirme adına hiçbir şey yapmazlar, yanlarındaki kişilere de huzursuzluk verirler.

3- Sürekli Mutsuz Tipler

iş hayatında istenmeyen 10 karakter arasında 3.sırada sürekli mutsuz olanlar gelmektedir. Bu tipler hataları sürekli başkalarında ararlar. Yapmış oldukları her türlü projenin kötü sonuçlanacağını ve kabul edilmeyeceğini düşünürler. Bu kişiler tam bir kadercidir. İş yerinizde bu tür bir tip varsa ondan uzaklaşın.

4- Kararsız Tipler

İş hayatında sevilmeyen tiplerden bir tanesi de kararsız tiplerdir. Bu tipler asla yöneticilik yapamaz. İşler son noktaya gelene kadar karar veremezler. Genellikle kendilerine verilen görevleri ellerine yüzlerine bulaştırırlar. Bu tip kişiler iş yerinin önemli fırsatları yakalamasını ciddi manada engeller.

5- Hayır Diyemeyen Tipler

iş hayatında istenmeyen 10 karakter arasında yer alan hayır diyemeyen tipler herkesi mutlu edebilme çabası içerisindedirler. İş arkadaşlarından gelen yardım taleplerine asla hayır diyemezler. Kimseyi kırmamak için çok çalışır ama çok fazla söz verdiği kişi olduğu için işleri yetiştiremez ve iş arkadaşları ile arası açılır. Takım çalışmasına oldukça uyumludurlar. 

6- Her Şeyi Bildiğini İddia Eden Tipler

Her şeyi bildiğini iddia eden tipler iş hayatında istenmeyen 10 karakter arasında yer almaktadır. Bu kişiler her şeyi bildiklerini sandıklarından dolayı sürekli hata yaparlar. Birçok projenin olumsuz sonuçlanmasının baş aktörü bu tür karaktere sahip kişilerdir. İş arkadaşlarının hata yapmasın neden olurlar ve ekip çalışmalarında onların yüzünden üslerden bir ton laf işitilir.

7- Sürekli Dedikodu Yapan Tipler

Bu tip insanlar karakterini bilmedikleri kişilerin dahi dedikodusunu yapar. En ufak bir olaydan dahi dedikodu çıkarabilmek yeteneğine sahiptir. İş yerinde onu seven tek bir kişi bulamazsınız. Bu tip kişiler başkaları arkasından konuşmasın diye işini sıfır hatayla yapmaya çalışırlar bu da patron tarafından sevilmesini sağlamaktadır.

8- Kavgacı Tipler

Bu tip kişiler işlerini düzgün yapmalarına rağmen patrona yaranabilmek için iş arkadaşlarına karşı sıfır toleransa sahiptir. Yapılan en ufak bir hatada çevresindeki kişiler ile kavga edecek potansiyele sahiptirler. Bu tür kişiler iş arkadaşları ile iş dışında görüşmezler, zaten kimsede bu kişi ile etkileşim kurmak istemez. iş hayatında istenmeyen 10 karakter arasında en sevilmeyen tip diyebilirim.

9- Sürekli Şık Giyinen Tipler

Bu tür tipler iş hayatında yaptıklarından çok kıyafetleri ile konuşulur. Genellikle konuşkandırlar. Onla kıyafet konusunda yarışmak adeta imkansızdır çünkü bütün aylık maaşını kıyafetlere harcar. Her gün farklı kombin oluşturmaya bayılırlar. İş yerindeki kızların gözdesidir. Takım çalışmalarına katıldıklarında hiçbir işe yaramazlar sadece giyimleri ile meşgul olurlar.

10- Sürekli Telefonla Konuşan Tipler

iş hayatında istenmeyen 10 karakter arasında son olarak sürekli telefonla konuşan tipler gelmektedir. Bu tür tiplerin en sinir bozucu hareketleri telefonla konuşurken aniden kahkaha atmalarıdır. Yanında bulunan arkadaşlarının bir anda konsantrasyonunu bozması ile meşhurdur. Onun için telefon bir organdır. Tuvalete dahi telefonu ile gitmeyi alışkanlık haline getirmiştir…

İş Hayatında Başarılı Olmanın Yolları İçin Tıklayınız

Derslerde Başarılı Olmanın Yolları İçin Tıklayınız

Başarılı Olmanın Yolları Madde Madde Tıklayınız

Başarılı Olmanın 10 Büyük Sırrı İçin Tıklayınız

Sınavlarda Başarılı Olmanın Yolları İçin Tıklayınız

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz