Cüneyt Çakır Kimdir ? Cüneyt Çakır Aslen Nereli ?

Bu makalemizde Cüneyt Çakır Kimdir ? Cüneyt Çakır Aslen Nereli ? Cüneyt Çakır Kaç Dil Biliyor ? Cüneyt Çakır Maaşı Ne Kadardır ? ve Cüneyt Çakır Mesleği Nedir ? gibi sorulara yanıt vereceğiz…

Cüneyt Çakır Kimdir ?

En iyi hakemlerimiz arasında gösterilen Cüneyt Çakır Kimdir ? 23 Kasım 1976 doğumlu olan Cüneyt Çakır, İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Cüneyt Çakır Serdar Çakır oğludur. Eski hakem ve eski MHK başkanı olan Serdar Çakır’ın oğludur. 

Kocaeli üniversitesi iktisadi idari bilimler fakültesi mezunu olan Cüneyt Çakır, hakemlik mesleğinin yanında işletmecilikte yapmaktadır. 17 yaşına kadar bir fil futbol oynayan Çakır, 1994 yılında ani bir kararla babasının mesleği olan hakemlik mesleğine yönelmiştir.

Cüneyt Çakır Kimdir ? İstanbul amatör kümede 1000’e yakın maç yöneten Çakır, 2001 yıllında ise süper ligde maç yönetme imkanını yakalayan Cüneyt Çakır, bu yıldan itibaren hakemlik mesleğinde oldukça hızlı bir şekilde yükselmeyi başarmıştır.

İlk maçı Malatyaspor-Rizespor maçıdır. Şuanda 200’e yakın maça çıkmayı başaran Çakır, süper ligde en çok maç yöneten hakem unvanının da sahibidir. 2007 yılında Avrupa’nın en başarılı hakemlerinin davet edildiği mentörlük kursuna katılmayı başaran Cüneyt Çakır, Avrupa’nın bir numaralı hakemleri arasındaki koltuğunu sağlamlaştırmayı başarmıştır. 2009 yılında ise premier development kategorisine yükseltilerek en iyi hakemler listesinde ön sıralarda yer almayı başarmıştır. 2011 yılında ise elit kategoriye yükseltilmiştir…

Cüneyt Çakır’ın en büyük başarısı ise 2015 yılında başarılı bir şekilde yönetmiş olduğu şampiyonlar ligi final maçı olan Juventus-Barcelona maçıdır. Bu maçta yardımcıları ile birlikte oldukça başarılı bir yönetim sergilemiş ve UEFA tarafından fazlası ile ödüllendirilmiştir.

Cüneyt Çakır Kimdir ? sorusuna disiplinli ve çalışkan bir kişilik dememiz dahi yeterlidir. Her gün 2 saat maç izlemeyi, 2 saat spor yapmayı ve 23.00 da yatmayı ve her yönettiği maçı aynı gece izlemeyi bir rutin haline getirmiştir….

Cüneyt Çakır İle İlgili Tüm Bilinmeyenler İçin Tıklayınız

Cüneyt Çakır Aslen Nereli ?

Cüneyt Çakır Aslen Nereli ? Rize’nin Derepazarı ilçesindendir. Doğma büyüme İstanbulludur.

Cüneyt Çakır Kaç Dil Biliyor ?

Cüneyt Çakır Kaç Dil Biliyor ? Sadece İngilizce bilmektedir. 

Cüneyt Çakır Maaşı Ne Kadardır ?

Cüneyt Çakır Maaşı Ne Kadardır ? Türkiye’de maç başı ücreti 5750 TL’dir Avrupa’da ise maç başı ücreti 5700 EURO’dur. Ayrıca TFF’den aylık sabit 20.000 TL almaktadır.

Cüneyt Çakır Maaşı Ne Kadar ? Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız

Cüneyt Çakır Mesleği Nedir ?

Cüneyt Çakır Mesleği Nedir ? Hakemliğin yanı sıra sigortacılık mesleğini yürütmektedir. Ortağı ile işlerini yürüten Cüneyt Çakır mesleği olan sigortacılık mesleğini hakemlik yaptığından dolayı fazla yürütememektedir.

Cüneyt Çakır Maç Başına Ne Kadar Alıyor ? Tıklayınız

Cüneyt Çakır Hangi Takımlı Tıklayınız

Cüneyt Çakır Asıl Mesleği Nedir ? Tıklayınız

Böylelikle Cüneyt Çakır Kimdir ? Cüneyt Çakır Kaç Dil Biliyor ? Cüneyt Çakır Aslen Nereli ? Cüneyt Çakır Maaşı Ne Kadardır ? ve Cüneyt Çakır Mesleği Nedir ? sorularının cevaplarını sizlere aktardık…

 

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz