2.iş Olarak Ne Yapabilirim? | Yan Gelir Olarak Yapılacak İşler!

Ay sonunu getiremiyor musunuz? Ne Kadar Fazla Mesai Yaparsanız Yapın Maaşınız Yetmiyor Mu? Aklınızda 2.iş olarak ne yapabilirim? sorusu dönüp dolaşıyorsa bu içeriği sonuna kadar takip etmenizi öneriyorum. Burada yan gelir olarak yapılacak işler ile ilgili olarak bilgilendirmelerde bulunmak istiyorum…

Bu İçerikte Öğrenebileceğiniz Konular:

1- 2.iş Olarak Ne Yapabilirim?  sorusunun cevabı

2- Ek Gelir Getiren İşler İle İlgili Tavsiyeler…

3-Ek İş Veren Firmalar ile ilgili tavsiyeler

4-Yan Gelir Olarak Yapılacak İşler

5- Ek İş Olarak Ne Satabilirim?

6- Ek İş Yapmak İstiyorum 2020 Tavsiyeleri

7- Ek İş Ne Yapabilirim 2020 Yılında?

8- Ek İş Ne Yapabilirim Forum Tavsiyeleri…

2.iş Olarak Ne Yapabilirim?

2.iş Olarak Ne Yapabilirim? | Yan Gelir Olarak Yapılacak İşler!

Günümüzde karı koca çalışsa dahi geçinmek çok zor. Böyle bir ortamda da doğal olarak insanların aklında tek bir soru 2.iş Olarak Ne Yapabilirim? Ev sahibi olmayan kişilerin en azından kiralarını karşılayabilecek ek gelir getiren işler araması bu içeriği hazırlama ihtiyacını doğurmuştur.

Burada yer vermiş olduğum yan gelir olarak yapılacak işler 2020 yılı itibari ile günde 2-3 saatinizi ayırarak en azından evinizin kirasını çıkarabileceğiniz iş fikirleridir. Lafı çok fazla uzatmadan 2.iş Olarak Ne Yapabilirim? sorusunun cevabını vermek istiyorum…

1- Çevirmenlik

2.iş Olarak Ne Yapabilirim? sorusunu soran kişilere verebileceğim ilk önemli tavsiye çevirmenlik yapmalarıdır. Online dünyada en çok ihtiyaç duyulan elemanlar çevirmenlerdir. İngilizce veya diğer dillerde ek iş veren firmalar yani çevirmenlik büroları ile irtibata geçerek kolaylıkla iş alabilirsiniz.

Çevirmenlik işleri ile ilgili olarak en çok tavsiye ettiğim pazar yeri bionluk.com’dur. Birçok kişi özellikle yabancı dilli siteleri için  içerik üretebilecek yazarlar aramaktadırlar. Aynı zamanda bulunduğunuz ildeki çevirmenlik büroları ile de irtibata geçerek bu iş fikri ile ilgili olarak güzel kazançlar elde edebilirsiniz.

2-Makale Yazarlığı

2.iş olarak ne yapabilirim? sorusunu yönelten kişilere önerebileceğim en önemli iş fikirleri arasında makale yazarlığı gelmektedir. Acil nakit ihtiyacı olan kişilerin yapabileceği en iyi işler arasında yer alan makale yazarlığında günde 2-3 saatinizi harcayarak en azından evinizin kirasını karşılayacak kadar bir para kazanabilmeniz mümkündür.

Bionluk.com, sadeceon.com ve armut.com gibi siteler aracılığı ile makale yazarlarına ihtiyaç duyan web sitesi sahiplerine ulaşabilirsiniz. Yan gelir olarak yapılacak işler arasında yer alan makale yazarlığını tam zamanlı olarak yapar iseniz hali hazırda tam zamanlı olarak çalışmış olduğunuz işten daha fazlasını kazanabileceğinizi unutmamalısınız.

Mutlaka Oku: Pasif Gelir Getiren İşler!

3- Online Özel Dersler Verin!

Ek gelir getiren işler ile ilgili olarak verebileceğim en önemli tavsiyelerden bir tanesi de online ortamda özel ders verilmesidir. Bir alanda yeterli bilgi ve birikime sahip olduğunuzu düşünüyorsanız online ortamda özel ders vererek hatırı sayılır kazançlar elde etmeniz mümkün olabilmektedir.

Online ortamda özel ders videoları oluşturmak için sizlere udemy.com adresini öneriyorum. Birebir canlı olarak özel ders vermek için ise çok önemli platformlar bulunmaktadır. Google’da özel ders araması yapıldığında bu platformlara rahatlıkla ulaşılabileceğini belirtmek istiyorum.

4- Evde Mum ve Sabun Yapın!

Ek iş veren firmalar ile ilgili araştırma yaptığımızda mum ve sabun üretimi ile ilgili olarak ev hanımlarına oldukça fazla bir şekilde iş verdiklerini görüyoruz. Bu işi firmalar aracılığı ile yapmak istemiyorsanız pazar yerleri aracılığı ile de satabilmeniz mümkün…

Gittigidiyor ve n11 gibi pazaryerlerinde evde yapmış oldukları sabun ve mumları satan birçok satıcı görebilirsiniz. Bu işi nasıl öğrenebilirim diye soruyorsanız da sizlere verebileceğim en iyi tavsiye youtube videolarıdır. Youtube’da mum ve sabun yapımı aratması yaptığınızda karşınıza yüzlerce video çıkacaktır.

5-Doğrudan Satış Yöntemini Kullanın!

Ek iş ne yapabilirim forum tavsiyelerini incelediğimde özellikle bayanların yapabileceği en iyi şeyin doğrudan satış yöntemi olduğunu görmekteyim. Günümüzde birçok ev hanımı 2.iş olarak ne yapabilirim? sorusunu sorduklarında direkt olarak farmasi ve avon gibi firmaların satış temsilciliklerini yaptıklarını görmekteyiz.

Sosyal çevresi geniş olan ve ağzı iyi laf yapan hanımların yapabileceği en iyi iş fikirleri arasında yer alan satış temsilciliği ana işinizdeki mesai saatlerinizi sekteye uğratmadan yapabileceğiniz en iyi iş fikri olarak ön plana çıkmaktadır.

Mutlaka Oku: Evde Yapılabilecek İşler 2020 Tavsiyeleri!

6- Kalorifercilik!

Özellikle kış aylarında ek gelir getiren işler ile ilgili araştırma yapıldığında en mantıklı tercihin kalorifercilik olduğunu görmekteyiz. Günümüzde birçok apartman, merkezi kalorifer sistemine sahiptir. Bu tür apartmanlarda günün belli saatlerinde kazan temizliği ve kazanın tekrar yakılması gerekmektedir.

Bulunduğunuz bölgedeki apartmanın yöneticileri ile anlaşarak mevcut işinizdeki mesai saatlerini bozmadan kalorifercilik yapabilirsiniz. Bu işte günümüzde ortalama olarak bir apartmandan 1000 TL gibi bir rakam kazanmanız mümkündür. Yaptığınız tek şey günde bir kez kazanı tekrar yakmaktır.

7- Organik Süt Ürünleri Satın!

Günümüzde özellikle şehir hayatında organik ürünlere ulaşım oldukça zordur. Birçok kişi ev yapımı ürünler talep etmektedir ancak bu ürünlere bir türlü erişememektedir. İşte bunu fırsata çevirerek güvenilir süt ihtiyacınızı giderecek kaynak bularak bu tarz ürünleri yapıp satış gerçekleştirebilirsiniz.

Peynir, tereyağı ve yoğurt gibi ürünlerin ev yapımlarına olan talep tahmin ettiğinizden çok daha fazladır. Birkaç müşteri bulduktan sonra yapmış olduğunuz ürünlere olan talep ciddi bir şekilde artış gösterecektir. Özellikle ev hanımları yan gelir olarak yapılacak işler ile ilgili araştırma yapıyor iseler vakit kaybetmeden bu işe girişmeli…

8- Youtuberlık!

2.iş olarak ne yapabilirim? sorusunu yönelten kişilere önerebileceğim günümüzde en fazla kazanç getiren işler arasında youtuberlık gelmektedir. Bir vlog çekimi ile dahi ciddi kazançlar elde eden birçok kişi bulunmaktadır. Henüz 18 yaşına dahi basmamış gençlerin bu platformdan ne denli ciddi paralar kazandıklarını öğrenseniz hayretler içerisinde kalırsınız.

Mutlaka Oku: Öğrenciler İçin Pasif Gelir Yöntemleri!

Ek iş yapmak istiyorum 2020 yılında diyenler için en fazla tavsiye ettiğim ek gelir getiren işler arasında yer alan youtuberlık ile hemen para kazanabilmeniz mümkün değildir ancak ortalama olarak 6 aylık ciddi bir çalışmanın sonucunda güzel paralar kazanabilirsiniz.

9- Blog Yazarlığı!

Blog yazarlığı hali hazırda kendimin de şu anda yapmış olduğu iş fikridir. İlgi duyduğunuz bir alan ile ilgili olarak blog sitesi açıp güncel bir şekilde içerikler hazırlayarak Google reklamları aracılığı ile önemli kazançlar elde edebilmeniz mümkündür.

Burada önemli olan düşüncelerinizi yazıya dökebilme kabiliyetine sahip olmanız ve sabırla her gün en az 1 içerik girmenizdir. Youtuberlıkta olduğu gibi bu işte de 6 ay sonrasında önemli kazançlar elde edebilmeniz mümkündür. Blog yazarlığı ana işinizdeki mesai saatlerini bozmadan yapabileceğiniz ek gelir getiren işler arasında yer almaktadır.

10- Stok Fotoğrafçılığı

ShutterStock, IstockPhoto, Fotolia, Alamy, DepositPhotos ve Dreamstime gibi siteler aracılığı ile çekmiş olduğunuz görselleri satıp önemli kazançlar elde edebilirsiniz. Ek iş olarak ne satabilirim? sorusunu yönelten kişilere akıllı telefonları aracılığı ile çekmiş oldukları fotoğrafları satabileceklerini söyleyebilirim.

Binlerce web sitesi bulunmakta, bu web siteleri de girmiş oldukları içeriklere özgün görseller koymak zorundadırlar. Aksi takdirde google botları tarafından cezalandırılarak sıralamalarda çok büyük düşüşler yaşarlar. Aynı zamanda youtube’ta içerik üreticiliği yapan kişilerde özgün görsellere ihtiyaç duyarlar. Kısaca stok fotoğrafçılığında tahmin ettiğinizden çok daha fazla potansiyel vardır…

Mutlaka Oku: Rahat Geçinmek İçin Kolay Para Kazandıran İşler!

Böylelikle 2.iş olarak ne yapabilirim? sorusunu soran kişilere yönelik olarak 10 önemli tavsiyede bulundum. Sizlerinde 2.iş olarak ne yapabilirim? sorusunu yönelten kişilere vermek istediği tavsiye ve görüşler var ise yorumlar aracılığı ile belirtiniz…

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz