Trabzonspor Hisse Senedi Yatırımcısına 5 Kilit Bilgi!

Merhabalar burada Trabzonspor hisse senedi ile ilgili yatırım düşüncesinde olan kişilere oldukça önemli bilgiler vermek istiyorum. Tspor hisse senedi ile ilgili olarak  burada yer vermiş olduğum bilgilerin bir yatırım tavsiyesi olmadığını baştan belirteyim…

Trabzonspor Hisse Senedi Yatırımcısının Bilmesi Gereken 5 Bilgi!

1-Bu Önemli Hisse Senedinin F/K Oranı Çok Yüksektir!

Trabzonspor hisse senedi ile ilgili olarak verebileceğimiz ilk önemli bilgi F/K oranının çok yüksek olmasıdır. 95,74 olarak hesaplanan F/K oranı bu önemli hisseye yatırım yapmanın çok riskli olduğunu göstermektedir. Bir şirketin F/K oranı 10’dan fazla ise iki kere düşünmelisiniz. Çünkü bu oranın yüksek olduğu hisse gereğinden fazla bir şekilde değerlenmiştir.

2- Ekonomik Durumu En İyi Olan Kulüp Trabzonspor’dur!

Tspor hisse yatırımı gerçekleştirme düşüncesinde olan kişilerin elindeki en büyük koz şirketin olumlu bilançosudur. Şu anda Borsa’da işlem gören kulüpler arasında tek olumlu bilançoya sahip olan Trabzonspor, son açıklanan bilançosunda 20 Milyon TL kar açıklamıştır. Bu durum hisseye yatırım riskini düşürebilen en önemli etmenler arasında yer almaktadır.

3-Trabzonspor Hisse Senedi 2011 Yılında 11 TL Seviyelerini Görmüştür!

Trabzonspor hisse analizi yaptığımda bu önemli hissenin 11 TL seviyelerine ulaştığını görmekteyim. Günümüzde 5 ila 8 TL seviyelerinde gidip gelen Trabzonspor hisse senetleri 2011 yılından günümüze kadar ulaşmış olduğu 11 TL seviyelerini hiç görmemiştir. Şampiyonluk beklentisi ile alakalı olan bu durumun en önemli nedeni kulübün futbolda son 10 yıldır başarısız bir performans göstermesidir.

4-Hissenin 52 Günlük Ortalaması 5,57 TL’dir!

Trabzonspor hisse senedi alınır mı? sorusu ile ilgili araştırma yapan kişiler 52 günlük ortalamaya mutlaka göz gezdirmelidir. Bu önemli hissenin 52 günlük ortalaması 5.57 TL iken 20 günlük ortalaması 6,33 TL’dir. Yıl içerisinde 0,95 TL seviyelerine kadar düşen Trabzonspor hisse senetleri şampiyonluk beklentisi ile yatırımcısının yüzünü çok güzel güldürmüştür.

5- Spor Hisselerine Yatırım Yapmak İddia Oynamaktan Farksızdır!

Trabzonspor hisse senedi grafik incelemesi yapılmasına gerek yoktur. Çünkü hisse senedi spekülasyonlara çok fazla açıktır. Aynı zamanda şampiyonluk beklentisinin olup olmamasına göre de hissenin bir seyir aldığını belirtmek istiyorum. Trabzonspor hisse yorum araştırmasında yatırımcılarının kısa vadeli düşünen yatırımcılardan oluştuğu görülmektedir. Bu nedenle de günlükte de çok fazla fiyat değişimleri görülmektedir.

Böylelikle tspor hisse senedi ile ilgili olarak 5 önemli bilgi aktarmaya çalıştım. Sizlerinde tspor hisse senedi ile alakalı olarak yorum ve görüşlerini bekliyorum. İçeriğimi beğenerek bana destek olmayı unutmayınız…

Mutlaka Oku: Halkbank Hisse Senedi İçin 5 Kritik Detay!

Mutlaka Oku: Galatasaray Hisse Senedi İçin 4 Önemli Bilgi!

Mutlaka Oku: Fener Hisse Senedi İle İlgili Bilinmesi Gerekenler!

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz