Muharrem ince Nereli Kökeni ve Ailesi Hakkında Bilinmeyenler

Kendisini siyasetçi, öğretmen ve milletin vekili olarak tanımlamayı seven Muharrem ince Nereli Kökeni hakkında bilgiler paylaşacağım. 1964 Yalova doğumlu olan İnce, günümüz aktif siyaset yaşamının en başarılı isimlerinden biri olarak öne çıkmaktadır…

Muharrem ince Nereli Kökeni Nedir?

25 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin kaybeden isimlerinden biri olan Muharrem ince, gelecekte CHP’nin genel başkanı olması beklenen en güçlü aday olarak görülmekte. Özellikle Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki performansı CHP tabanı üzerindeki gücünü artırmasını sağlamıştır.

Siyasetle ilgilenen kesimlerde Muharrem ince nereli kökeni nedir ? sorularını internette sıkça araştırma konusu yapmışlardır. Bizde bu amaçla Muharrem ince ile ilgili ufak detaylar vermeye çalışacağız.

Muharrem İnce anne tarafından Rizeli baba tarafından ise aslen karamanlıdır. Muharrem ince’nin köküne baktığınızda ise Selanik Göçmeni oldukları görülmektedir.

Yıllar önce büyük dedesi tarafından Yunanistan’dan Türkiye’ye göç ettikleri fazlası ile bilinen bir konudur.

Yalova’nın elmalık köyünde doğup büyüyen İnce, her fırsatta aslen Karamanlı olduğunu dillendirmektedir.

Muharrem İnce’nin Çıkardığı Kitaplar

Muharrem ince her daim öğretmen kimliği ile övünen bir isimdir. Bol bol kitap okuduğunu teknolojiden yeri geldiğinde uzak kalınması gerektiğini vurgulamaktadır.

Muharrem İnce’nin çıkardığı kitaplar şöyle; 2005 Yılında ”Tatanka” – Yine 2005 yılında ”Bu kaçıncı kirlenişin Beyaz” – 2006 yılında ”1 ileri 5 Geri” ve son olarak 2012 yılında ”Buyurun Sayın İnce” adlı kitapları çıkarmıştır.

Muharrem İnce Rizelimi?

Muharrem ince ile ilgili sorulan soruların en başlarında Muharrem ince Rizeli mi ? sorusu gelmektedir. Muharrem İnce aslen Rizeli değildir yukarı da değinmiş olduğumuz gibi aslen Karamanlıdır.

Muharrem ince’nin Rizeliliği anne tarafından gelmektedir. İnce’nin annesi Rize’nin Çayeli ilçesindedir.

Selanik göçmeni bir köke sahip olan İnce, anne tarafının Rizeli olmasından dolayı buralarla her daim bağını güçlü tutmak istemiştir.

Muharrem İnce Kimdir Alevi Mi?

Muharrem İnce Alevi değildir. Her fırsata alevi olsa dahi bunu gizlemeyeceğini söyleyen İnce, aleviliğin gizlenecek bir mezhep olmadığını savunmuştur. Muharrem İnce’nin alevi olmadığını bir meclis konuşmasındaki şu sözlerinden dahi anlayabiliyoruz.

Muharrem İnce “Biz Sünniler Aleviler’den Özür dilemeliyiz”

 

Muharrem İnce Kimdir ? detaylı bilgi için tıklayınız

Muharrem İnce Aleviliği ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız

Muharrem İnce’nin Anne Tarafının Nereli Olduğunu Öğrenmek İçin Tıklayınız

Muharrem İnce Babası Nereli ? Öğrenmek İçin Tıklayınız

Muharrem İnce Eşi Nereli ? Tıklayınız

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz