Mehmet Şef Parmakları Yok Mu? Mehmet Şef Sol Eli!

Günümüzün en fazla izlenen yarışma programı olan MasterChef’in başarılı jüri üyelerinden Mehmet Şef ile ilgili birçok detay merak edilmekte. Mehmet Şef Parmakları Yok Mu? sorusunun cevabı da merakla beklenen en önemli sorular arasında yer alıyor…

Mehmet Yalçınkaya Kimdir?

Mehmet Şef Parmakları Yok Mu? Mehmet Şef Sol Eli!

Mehmet Şef Parmakları Yok Mu? sorusunun cevabını detaylı bir şekilde aktarmadan önce Mehmet Yalçınkaya’nın kim olduğuna dair bilgiler paylaşmak istiyorum. Mehmet Şef 1974 yılında aşçılar diyarı Bolu’nun Yenigüney köyünde dünyaya gelmiştir…

Babacan tavırları ile dikkat çeken Mehmet Şef’in bir kızı bulunmaktadır. 45 yaşında olan ülkemizin en önemli aşçılarından bir tanesi olan Yalçınkaya, kendisine has tavırları ile dikkat çekmeyi başarmıştır. Birçok sosyal medya kullanıcısı onun için mutfakların Fatih Terim’i lakabını takmıştır.

Aşçılık eğitimine İstanbul Yemek Akademisinde başlamıştır. İnsan anatomisi ve sindirim sistemi üzerine ciddi eğitimler görmüştür. Dünyaca ünlü gürme dergisi olan Culinary’de Trend Chef’te biyografisi ve spesiyalleri dahi yayınlanmıştır.

2008 yılında Almanya’da düzenlenen Ika Olimpiyade Der Köche A bronz madalya alma başarısını göstermiştir. Kişiye özel servis konseptini geliştiren ilk aşçı olarak bilinmektedir. Mehmet Şef’in dünya aşçılar olimpiyatlarında dünya ikinciliği bulunmaktadır.

Mehmet Şef Parmakları Yok Mu?

Mehmet Şef ile ilgili yeterli bilgi verdikten sonra asıl merak edilen Mehmet Şef Parmakları Yok Mu? sorusunun cevabını vermek istiyorum. Çok fazla laf salatası yapmadan belirtmek istiyorum maalesef Mehmet Şef sol eli bulunmamaktadır..

Mehmet Şefin sol eline ne oldu? diye soruyorsanız da bizzat kendisi açıklamadıysa da parmaklarını kıyma makinesinde kaptırdığı iddia edilmektedir. Tutkusu uğruna parmaklarını kaybetmesine rağmen aşçılık kariyerinde göstermiş olduğu başarılar gerçekten taktire şayan…

Mehmet Şef Parmakları Yok Mu? sorusunun sorulmasının en önemli sebebi de programda sürekli ellerini cebine atması ve bunun neticesinde bazı kesimler tarafından havalı görünmeye çalışması söylenebilir. Kısaca Mehmet Şef ellerini cebine koyarken hava atmak gibi bir derdi olmamıştır.

”Yemeği Siz Bölün Ben Çatallarım”

Mehmet Şefin yemeği siz bölün ben çatallarım dediğine çokça şahit olmuşsunuzdur. Bunun en önemli nedeni Mehmet Şefin parmakları olmayışıdır. Mehmet Şef sol eli yok ancak şuan Dünyaca tanınan ve saygı duyulan en önemli aşçıların başında gelmektedir.

Mehmet Şefin Parmakları Neden Yok? Mehmet Şefin Sol Eline Ne Oldu? ve Mehmet Yalçınkaya sol el parmaklarını nasıl kaybetti? sorularınız ile alakalı yeterli bir derecede bilgi vermeye çalıştım. Sizlerinde Mehmet Yalçınkaya parmakları neden yok? sorusu ile alakalı olarak eklemek istedikleriniz var ise lütfen yorumlar aracılığı ile belirtiniz…

Mutlaka Oku: Beyazıt Öztürk Nereli! Tüm Bilinmeyenler!

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz