Okumadan Zengin Olanlar 6 Dünyaca Ünlü Kişi

Okumadan Zengin Olanlar 6 Dünyaca Ünlü Kişi başlıklı bu yazımızda okumadan başarıya ulaşan kişileri sıralayacağız. Bu kişilerin okumadan nasıl zengin olduklarını aktaracağımız bu yazımızı iyi okumanızı tavsiye ediyorum…

Okumadan Zengin Olanlar 6 Dünyaca Ünlü Kişi

1- Jan Koum (WhatsApp’ın kurucusu)

Bilişim sektörü ile yakından ilgilenenler bilirler Jan Koum’un kim olduğunu. WhatsApp’ın kurucusu olan Jan Koum, Devlet üniversitesinde okurken Yahoo’da çalışmak için okulunu terk etmiştir. 10 yıla yakın bir süredir Yahoo’da çalıştıktan sonra 2009 yılında whatsApp’ı kuran Jan Koum, okumadan zengin olanlar  listemizde ilk sırada yer almaktadır.

2- Steve Jobs (Apple’ın kurucusu)

Steve Jobs’u bilmeyen yoktur. Apple’ın kurucusu olan Jobs, okumadan zengin olanlar  listesinde en bilindik isimdir. Üniversite hayatının daha ilk senesinde okulun kendisine bir şey katmayacağını düşünerek bırakan Steve Jobs, kendini bilişim sektörüne adamıştır. Paradan önce işini severek yaptığını daha sonrasında maddi zenginliğin sahibi olduğunu söyleyen Steve Jobs’un hayatı birçok kişiye örnek olacak cinstendir.

3- Ralph Lauren (Polo’nun kurucusu)

Ralph Lauren meşhur polo markasının sahibi. Lisedeyken arkadaşlarına kravat satarak girişimcilik ruhunu o yıllarda dahi göstemeyi başaran Ralph Lauren, orduda da görev yapmıştır. Ordudaki görevinden istifa eden Ralph Lauren, daha sonra bir tasarım firmasında çalışmıştır. Burada 1 yıl çalıştıktan sonra tasarımları beğenilmediği için kovulan Ralph Lauren, Polo’yu kurmuştur. Şuanda bildiğiniz gibi okumadan zengin olanlar  listesinde ön sıralarda yer almaktadır.

4- Jack Dorsey (Twitter’ın kurucusu)

Jack Dorsey hayatı örnek alınabilecek ender insanlar arasında yer almaktadır. Okumadan zengin olanlar listemizde 4.sırada yer alan Jack Dorsey, New York üniversitesi gibi oldukça zor kazanılabilen bir okulu kazanmasına rağmen aklına Twitter’ı yaratma fikri geldiğinden dolayı okulunu yarıda bırakmıştır. Şuanda da dünyanın en zengin insanları arasında yer almaktadır.

5- Mark Zuckerberg (Facebook’un kurucusu)

Mark Zuckerberg, okumadan zengin olanlar listesinde değilde okuldan kovulup zengin olanlar listesinde yer alması gereken bir isim 🙂 Harvard üniversitesinde okurken en güzeller ve en yakışıklılar uygulaması kurmuş bu sistemi okuldaki öğrenciler üzerinde kurmak için okulun bilgi sistemindeki öğrenci kişisel bilgilerini çalmıştır. Kişisel bilgileri çaldığı gerekçesi ile okuldan kovulan Mark Zuckerberg, şuanda okumadan zengin olanlar listemizde yer almaktadır. Yurt odasında başlayan bu macera şuanda dünyanın en değerli şirketinin sahibi olması ile devam etmektedir.

6- Bill Gates (Microsoft’un kurucusu)

Okul hayatı başarılarla dolu olmasına rağmen kendi şirketini kurma fikrinin daha doğru olacağını savunarak okulu bırakan Bill Gates, Harvard Üniverstesini terk eden ünlüler arasında yer almaktadır. Bill Gates, okumadan zengin olanlar  listesinde her daim var olan isimler arasında olmuştur. Fakat kendini ciddi anlamda eğiten Bill Gates, hiçbir zaman şirketinde tam yetki ile çalışmadığını her zaman işinde uzman olan kişileri çalıştırdığını söyleyerek zengin olmanın ana formülünü vermiştir aslında…

Böylelikle okumadan zengin olanlar listemizi sizlere aktardık. Bu tür zengin insanların hayatlarından kesitler okuyarak neyi doğru yaptıklarını öğrenerek kendinize ilham yaratabilirsiniz. İlerleyen yazılarımızda okumadan yapılabilecek işler, okumadan zengin olmanın yolları ve okumadan iş sahibi olmak konularında bilgiler vereceğiz…

Kısa Yoldan Para Kazanma Yöntemleri İçin Tıklayınız

Kredi Kartının Asgarisini Ödemenin Zararları İçin Tıklayınız

Kredi Kartı Borcu Ödeme Yöntemleri İçin Tıklayınız

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz