Sırrı Süreyya Önder Ermeni Mi? | Sırrı Süreyya Önder Nereli

Merhabalar arkadaşlar sizlere bu içeriğimde son zamanların en fazla konuşulan isimlerinden bir tanesi olan Sırrı Süreyya Önder ile ilgili önemli bilgiler aktaracağım. Sırrı Süreyya Önder Ermeni Mi? Sırrı Süreyya Önder Alevi mi? ve Sırrı Süreyya Önder Nereli? soruları ile alakalı olarak oldukça faydalı cevaplar vermeye çalışacağım…

Sırrı Süreyya Önder Nereli Kimdir?

Sırrı Süreyya Önder Nereli Kimdir?

Sırrı Süreyya Önder 79 Temmuz 1962 tarihinde Adıyaman’da dünyaya gelmiştir. 57 yaşında olan ünlü siyasetçinin burcu ise yengeçtir. Yönetmen, yazar, senarist, milletvekili ve siyasetçi olarak kendisini nitelendiren Sırrı Süreyya Önder’in babasının adı Ziya annesinin adı ise Zeliha’dır.

Henüz 8 yaşında iken babasını kaybetmiştir. 4 kardeşi bulunan Sırrı Süreyya Önder zamanında mevsimlik işçi olarak da çalıştığını birçok röportajında belirtmiştir. Lise öğrenimini Adıyaman’da tamamlamıştır. Ardından Ankara Üniversitesi Siyasal bilgiler fakültesini kazanmıştır ancak okulunu yarıda bırakıp inşaat işçiliği yapmıştır.

Sırrı Süreyya Önder 12 Eylül darbesinde suçlu bulunarak tam 12 yıl ceza almıştır ancak 7 yıl hapis yatmıştır. Sırrı Süreyya Önder cezaevinden çıktıktan sonra kamyon şoförlüğü de yapmıştır. Daha sonrasında kendi işini kurmuş ancak kısa bir süre sonra batmıştır.

Mutlaka Oku: Selehattin Demirtaş Tahliye Edildi Mi?

Kazakistan, Moskova ve Ukrayna’da İnşaat İşçiliği Yaptı!

Kazakistan, Moskova ve Ukrayna'da İnşaat İşçiliği Yaptı!

Arkadaşının tavsiyesi üzerine ilk olarak Kazakistan’da ardından Moskova ve Ukrayna’da inşaat işçiliği yapmıştır. Tuncay Özkan, Barış Pirhasan ve Atıf Yılmaz gibi isimler ile tanışması hayatında adeta dönüm noktaları olmuştur.

Sırrı Süreyya Önder, Radikal ve Özgür Gündem Gazetelerinde Köşe yazarlığı da yapmıştır. Beynelninel adlı filmini çekerek ilk yönetmenlik deneyimini yaşamıştır. 2011 yılında İstanbul’da milletvekili seçilmiştir.

Mutlaka Oku: İşte Ahmet Davutoğlunun Gerçek Kökeni!

1991 yılında eşi ile evlenmiş ancak 4 yıl sonra boşanmışlardır. Bu evlilikten Ceren Önder adından bir kızı bulunmaktadır. 2013 yılında Düğün Dernek filminde de rol almıştır. 2014 yerel seçimlerinde HDP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak gösterilmiştir. 2015 yılında HDP Ankara milletvekili olarak seçilmiştir.

7 Eylül 2018 Tarihinde Hapise Girmiştir! 2013 yılında yapmış olduğu bir konuşmasında terör örgütü propagandası yapmak suçundan 3 yıl 6 ay hapse mahkum edilmiştir. Gelelim Sırrı Süreyya Önder Ermeni Mi? sorusuna…

Sırrı Süreyya Önder Ermeni Mi?

Sırrı Süreyya Önder Ermeni Mi?

Sırrı Süreyya Önder Nereli? sorusunun ardından internette en fazla aratılan soruların başında Sırrı Süreyya Önder Alevi Mi? ve Sırrı Süreyya Önder Ermeni Mi? soruları gelmektedir. Bu sorular ile alakalı olarak kısa cevaplar vermek istiyorum.

Doğma büyüme Adıyamanlı olan Sırrı Süreyya Önder, kendisine yöneltilen Sırrı Süreyya Önder Ermeni Mi? ve Sırrı Süreyya Önder Alevi Mi? sorularına hiçbir zaman açıklayıcı cevaplar vermemiştir. Bu nedenle sorulan bu sorulara hiç kimse tam anlamıyla yanıt verememektedir.

Şunu da söylemek istiyorum Sırrı Süreyya Önder Ermeni Mi? sorusunun herkes tarafından sorulmasının en temel sebebi de Sırrı Süreyya Önder’in 24 Nisan’ın Ermeni katliamını yas olarak ilan etme teklifini meclise sunmasıdır. Mecliste büyük tepkilere neden olan bu tartışmadan dolayı Sırrı Süreyya Önder Ermeni Mi? sorusu sıklıkla gündeme gelmiştir.

Mutlaka Oku: Binali Yıldırım Eşi Akrabası Mı?

Sırrı Süreyya Önder Filmleri

Sırrı Süreyya Önder Filmleri

2006 – Beynelmilel (Yönetmen,Senarist,Müzik,Oyuncu)

2006 – Sis ve Gece (Oyuncu) 2008 – O… Çocukları (Senarist)

2008 – Kalpsiz Adam (Senaryo danışmanı)

2009 – Ada: Zombilerin Düğünü (Konuk oyuncu) (Taksici)

2009 – Ejder Kapanı (Oyuncu) (Asayiş Şube Müdürü)

2010 – Mar (Konuk oyuncu)

2012 – Yer altı (Oyuncu) (Cevdet)

2012 – F Tipi film (Yönetmen)

2013 – Düğün Dernek (Oyuncu) (Otel sahibi)

Sırrı Süreyya Önder Fıkra Türk Kürt Ermeni

Esprili kişiliği ile öne çıkan bu önemli ismin fıkrası internette en çok izlenenler arasında yer almaktadır. Sırrı Süreyya Önder Fıkra Türk Kürt Ermeni videosunu buradan izleyebilirsiniz.

Sırrı Süreyya Önder’in Almış Olduğu Ödülleri

• 14. Altın Koza Film Festivali, “En İyi Film” Ödülü, Beynelmilel

• 14. Altın Koza Film Festivali, Halk Jürisi “En İyi Film” Ödülü, Beynelmilel

• 14. Altın Koza Film Festivali, “En İyi Senaryo” Ödülü, Beynelmilel

• 18. Ankara Uluslararası Film Festivali, Ulusal Uzun Film Yarışması, “En İyi Film” Ödülü, Beynelmilel

• 18. Ankara Uluslararası Film Festivali, Ulusal Uzun Film Yarışması, Onat Kutlar “En İyi Senaryo” Ödülü, Beynelmilel

• 26. Uluslararası İstanbul Film Festivali 2007, Ulusal Yarışma “Jüri Özel” ödülü, Beynelmilel

• 7.Karachi Uluslararası Film Festivali (Pakistan) 2009, “En iyi Yönetmen” Ödülü – Sırrı Süreyya Önder ve Muharrem Gülmez, Beynelmilel

Mutlaka Oku: Muharrem İnce Rizeli Mi?

Sırrı Süreyya Önder Ben Kürt Kökenli Değilim Dediği Doğru Mu?

Sırrı Süreyya Önder Ben Kürt Kökenli Değilim Dediği Doğru Mu?

Sırrı Süreyya Önder Nereli Kimdir? ve Sırrı Süreyya Önder Ermeni Mi? sorularının ardından internette en sık araştırılan soruların başında Sırrı Süreyya Önder Ben Kürt Kökenli Değilim Dediği Doğru Mu? sorusu gelmektedir. 

Yaptığı her hareketle uzun süre konuşulmayı başaran Sırrı Süreyya Önder ile ilgili son zamanlarda en çok sorulan soruların başında Sırrı Süreyya Önder Ben Kürt Kökenli Değilim Dediği Doğru Mu? sorusu gelmektedir.

Sırrı Süreyya Önder Ben Kürt Kökenli Değilim Dediği Doğru Mu? sorusu ile alakalı olarak NTV’de katılmış olduğu bir programda kendisinin Kürt olmadığını ve aslen Türkmen olduğunu belirtmesi büyük bir şaşkınlık yaratmıştır. Sırrı Süreyya Önder birçok açıklamasında kendisinin Kürt olmadığını belirtmektedir.

Sırrı Süreyya Önder Eşi ile ilgili bir açıklama bulunmamaktadır. 

Mutlaka Oku: Ahmet Burak Erdoğan Nerede Yaşıyor?

Sırrı Süreyya Önder Kızı Ceren Önder Duygusal Mesaj Yayınladı

“Yarın Salı, kapalı görüş Salısı…

“Ben babama yazlık gömlek, ince çorap götüreceğim. Kara kış günü girdiği Kandıra’da yazı karşılayan, dün yaşadığımız hisseleri daha önce yaşayalım diye denemediği çözüm, gitmediği yol, çalmadığı kapı, duymadığı küfür, almadığı tehdit kalmayan, haftada bir saatten fazla göremediğim, kendimi bildim bileli bir tatile çıkmamış, bir mülk almamış, kendinden başka her yere koşan, 7 aydır Kandıra’da tek başına hapis yatan babama. Neden orada biliyorsunuz. 12 Eylül’de tüm gençliğini neden yıllarca hapiste tükettiyse ondan. Kendi deyimiyle ‘o tozların getirdiği çamurdan’. Bir de mutsuzluğa karşı hissettiği borcundan.”

“Niyetim keyif kaçırmak değil. Hepimiz umutla doluyuz ne güzel. Gülistanı kabristana çeviren, okunan mektupları istediği zaman suç, istediği zaman oy unsuru yapan ve hepimizin çok alıştığı o zifiri karanlıkla savaşını da aynı umutla verdi babam. Ömrü yettikçe de verecektir, gururluyuz. Dediğim gibi bizim hep borcumuz var.

“Çünkü babamdan en çok duyduğum cümle, ‘Mutlunun mutsuza borcu var’ oldu hayatım boyunca. Biz yüzyıllardır bu mutsuz, sevmek nedir, hiç tanımadığı birinin hakkı için mücadele etmek nedir bilmeyen, hiç çıkar yokken verilen emeği anlamayan zalim, sağır, kör karanlığa umudumuzla, mutluluğumuzla, beraberliğimizle borcumuzu ödüyoruz.” 

Mutlaka Oku: Meral Akşener Hakkında Bilinmeyenler!

Sırrı Süreyya Önder İle İlgili Görüşlerinizi Paylaşınız!

Sırrı Süreyya Önder İle İlgili Görüşlerinizi Paylaşınız!

Sırrı Süreyya Önder Ermeni Mi? Sırrı Süreyya Önder Nereli Kimdir? Sırrı Süreyya Önder Filmleri, Sırrı Süreyya Önder Fıkra Türk Kürt Ermeni ve Sırrı Süreyya Önder Ben Kürt Kökenli Değilim Dediği Doğru Mu?soruları ile alakalı olarak görüş ve düşünceleriniz var ise lütfen bizlerle paylaşınız. 

Hapisten çıktığında da uzun süre konuşulacağa benzeyen Sırrı Süreyya Önder ile ilgili birçok iddia gündeme gelmektedir. Sizlerin de özellikle Sırrı Süreyya Önder Ermeni Mi? ve Sırrı Süreyya Önder Alevimi? soruları ile alakalı olarak farklı görüş ve düşünceleri var ise lütfen bizlerle yorumlar aracılığı ile paylaşınız…

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz