Ev Yemekleri Dükkanı Ne Kadar Kazandırır?

Merhabalar arkadaşlar bu içeriğimde ev yemekleri dükkanı açma ile ilgili tüm bilgi ve birikimlerimi sizlere aktarmaya çalışacağım. Yakın zamanda bu tarz bir dükkan açma niyetinde olduğumdan dolayı kapsamlı bir araştırma yaptım. Burada Ev Yemekleri Dükkanı Ne Kadar Kazandırır? Ev yemekleri dükkanı açmak için gerekli evraklar nelerdir? ve Ev yemekleri dükkanı dekorasyonu nasıl olmalıdır? gibi soruların cevaplarını aktaracağım…

Ev Yemekleri Dükkanı Ne Kadar Kazandırır?

Ev yemekleri dükkanı açmak isteyenlerin veya bunu hayal edenlerin aklından geçen ilk soru Ev Yemekleri Dükkanı Ne Kadar Kazandırır? sorusudur. Ev Yemekleri Dükkanı Ne Kadar Kazandırır? sorusunu sormadan önce bu tarz bir işe girişmek isteyenlerin kendilerine farklı sorular yöneltmeleri gerekmektedir.

Ev Yemekleri Dükkanı Ne Kadar Kazandırır?

Bu sorular arasında;

1- Girişimci bir ruha sahip miyim?

2- Maliyet analizini doğru yapabilecek miyim?

3-Ev yemekleri yapma hususunda bir tecrübem var mı?

4-Sosyal hayatımdan vazgeçebilecek miyim?

5- Yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilecek miyim?

6- Sabırlı bir kişiliğe sahip miyim?

Ev yemekleri satan bir dükkan açma niyetinde olan kişinin Ev Yemekleri Dükkanı Ne Kadar Kazandırır? sorusundan önce bu sorulara olumlu yanıtlar verebilecek bir yetkinlikte olması gerektiği unutulmamalıdır. 

Ev Yemekleri Dükkanı Ne Kadar Kazandırır? sorusunun cevabını tüm detaylara değindikten sonra içeriğimin son kısmında açıklayacağım.

Ev Yemekleri Dükkanı Açmak İçin Mantıklı Gerekçeler!

1- Günümüzde insanlar fast food tarzı gıdaların insan sağlığına çok büyük zararları olduğunu anladı.

2- Bu tarz yemeklerin tamamen el emeği ile hazırlanması tercih edilebilirliğini artırmaktadır.

3- Ev yemekleri dükkanının iş gücü maliyetleri oldukça düşüktür. (Bu işi başlangıçta sadece eşinizle dahi yapabilirsiniz)

4- İş yeri kirası, enerji ve temizlik giderleri de oldukça düşüktür.

5- Ev yemekleri dükkanı açmak için ortalama olarak 25.000 TL gibi ufak bir sermayenizin olması yeterlidir.

Saymış olduğum bu 5 önemli gerekçe ev yemekleri dükkanı açmak için oldukça mantıklı gerekçelerdir.

Mutlaka Oku: Ev hanımıyım evde nasıl para kazanabilirim?

Ev Yemekleri Dükkanı Açarken Dikkat Edilmesi Gerekenler!

1- Giderlerinizi Mümkün Olduğunca Minimumda Tutmaya Çalışın!

Ev Yemekleri Dükkanı Ne Kadar Kazandırır? sorusunu soran kişilerin kar marjlarını yüksek seviyelere çıkartabilmeleri için mümkün olduğunca giderleri minimuma çekmeye çalışmalılar. Mesela burada dikkat edilecek en önemli şey personel gideri ve dükkan kirasıdır.

Ev yemekleri satışı yapacağınız bir dükkan seçerken 20 m2 gibi ufak dükkanları seçerek düşük kiralar ödeyebilirsiniz. Aynı zamanda yine mümkün olduğunca en az personelle bu işi halletmeye çalışmalısınız. Başlangıçta tek başına bu işi yapmaya çalışmanız en doğru tercih olacaktır.

2- Borçla Bu İşe Kesinlikle Girişmeyin!

Ev yemekleri dükkanı açma niyetinde olan kişilere mutlaka yeterli sermayeleri olduktan sonra bu işe girişmelerini öneriyorum. Borçla bir işe girişmek yapılabilecek en büyük hata olacaktır. Günümüzde borç ile açılan dükkanların 10 da 9’ı kapanmaktadır. Bu hataya kesinlikle düşmeyin.

Günümüz koşullarını baz alarak küçük bir dükkanda ev yemekleri satmak için ortalama sermayenizin 25.000 TL olmasına dikkat edin. Bu sermayeye ve gerekli bilgi birikimine ulaştıktan sonra dükkan açmanız başarıyı yakalama şansınızı artıracaktır.

3-Ev Yemekleri Dükkanı Dekorasyonu Basit Olmalıdır!

Ev yemekleri lokantası menüsü ne kadar basitse aynı şekilde ev yemekleri dekorasyon seçimi de oldukça basit olmalıdır. Başlangıçta bir mimar ile anlaşıp mimara sermayenizin yarısını verirseniz en büyük hatayı yaparsınız. 

Bu nedenle de mümkün olduğunca oldukça basit bir tasarım seçmeniz ve dekorasyona çok büyük paralar harcamamanızı öneriyorum. Ev ortamını yansıtan bir konseptin olması yeterlidir. Dekorasyon giderlerinizi düşürmek için ikinci el eşyalara da yönelebilirsiniz.

4-Sosyal Medyayı Aktif Kullanın!

Dükkanınızın işlek bir caddede olmasına hiç gerek yoktur. Burada önemli olan sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanmak ve minimum maliyetler ile düzenli reklamlar yapmaktır. Bu dediklerimi yapan birçok dükkan başarıya kısa bir süre içerisinde ulaşmaktadır.

Mutlaka Oku: Evden Çıkmadan Nasıl Para Kazanabilirim?

5- Maksimum 5 Çeşit Yemek Çıkarın!

Sıklıkla belirtmiş olduğum gibi burada önemli olan en önemli şey giderleri mümkün olduğunca minimuma indirmektir. Her gün 5 farklı yemekten fazlasını çıkarmamaya dikkat edin. Her gün farklı çeşit yemek çıkartmaya da dikkat ediniz müşterileriniz her gün aynı yemeği görmek istemeyecektir.

Dükkan kapısına her gün günlük yemek çeşitlerini ve fiyatlarını koymanız çok daha mantıklı bir tercih olacaktır. Dükkanınızın içerisine giren müşterileriniz bu sayede içeriye ne istediklerini bilerek gireceklerdir.

6- Temizliğe Dikkat Edin!

Ev yemekleri satma işine girişeceksiniz temizliğe çok dikkat etmelisiniz. Dükkanınız müşteri gözünde ne kadar hijyenik görünürse bu yansımanın size geri dönüşü çok daha fazla olacaktır. Dükkanınıza gelen insanların fiyattan ziyade sağlıklı bir yemek tüketmek amacı ile dükkanınıza geldiğini unutmamalısınız.

7- Ev Yemekleri Ustalık Belgesi Almalısınız!

Ev yemekleri ustalık belgesi almaz iseniz bu belgeye sahip bir aşçı çalıştırmak zorunda kalabilirsiniz. Bu durumda doğal olarak maliyetlerinizin yükselmesine ve işinizin başarılı olma ihtimalinin düşmesine neden olacaktır. 

Mutlaka oku: Evde Tasarruf Etmenin Yolları!

Ev Yemekleri Dükkanı Nerede Açılmalıdır?

Bu tarz bir dükkan açmak isteyenler mutlaka öğrencinin ve iş yerlerinin oldukça fazla olduğu yerleri tercih etmelidir. Ara sokakta dükkan açsanız dahi bu tarz yerlere yakın bir konumda ev yemekleri dükkanı açmanız işinizin başarılı olma ihtimalini oldukça fazla bir şekilde yükseltecektir.

Ev Yemekleri Dükkanı İsimleri Nasıl Olmalı?

Ev yemekleri dükkanı isimleri araştırması yapıyorsanız dikkat etmeniz gereken en önemli kıstas samimiyettir. Samimi bir dükkan ismi yaptığınız işi en iyi şekilde yansıtacaktır. ”Hanımeli Ev Yemekleri” gibi oldukça basit düşünülmüş dükkan ismi belirlemeniz çok daha doğru bir tercih olacaktır.

Ev Yemekleri Dükkanı Açmak İçin Gerekli Evraklar

Dükkan açmak istediğiniz ilçenin belediyesinden iş yeri açma belgesi, Tarım ve Orman Bakanlığı İl Müdürlüğünden denetim belgesi ve maliyeden vergi levhası almanız gerekmektedir.

Yemek Yeri Açmak İçin Gerekli Belgeler:

 • Kimlik fotokopisi
 • Ustalık belgesi
 • İkametgah belgesi
 • İşyerine ait tapu fotokopisi
 • İşyeri kiralık ise kira sözleşmesi
 • Yapı kullanma izni belgesi (iskan)
 • Lokantacılar odasına kayıt olduğuna dair belge
 • İşyeri su ve elektrik aboneliği belgesi
 • SGK kayıt belgesi
 • İtfaiyeden yangın önlemi alınmıştır raporu
 • Adli sicil kaydı
 • Emniyete kimlik bildiriminde bulunulduğuna dair belge

Bu belgelerin birçoğunu bazı belediyelerin istemediğini belirtelim. Garanti olması açısından burada tüm belgelere yer vermeye çalıştım.

Mutlaka Oku: Dükkan Açmak İstiyorum Sizce Hangi İşi Yapmak Mantıklı Olur?

Ev Yemekleri Dükkanı Kar Marjı Ne Kadar?

Şimdi gelelim en merak edilen Ev Yemekleri Dükkanı Ne Kadar Kazandırır? sorusunun cevabına… Kazancınızın bulunduğunuz ile, ilçeye hatta mahalleye göre farklılık gösterebileceğini baştan belirtmek istiyorum.

Ev Yemekleri Dükkanı Ne Kadar Kazandırır? sorusunu bu işi yapan esnaflara sorduğumda ortalama kar marjlarının %20 olduğunu belirtmişlerdir. Yani günlük cironuz 1000 TL ise elinizde net kalan miktarın 200 TL olduğu söylenebilirim. Bu kar marjı işinize verdiğiniz öneme göre çok önemli farklılıklar da gösterebilir. 

Ev yemekleri işine girmek istiyorsanız başarılı olmak için öncelikli dikkat etmeniz gereken şeyin müşteri memnuniyeti olduğunu unutmamalısınız. Aynı zamanda bu işe kendi öz sermayeniz ile yani kimseden borç almadan veya kredi çekmeden girer iseniz başarılı olma ihtimaliniz oldukça fazla bir şekilde artacaktır.

Mutlaka Oku: Hızlı Para Kazandıran İşler İle İlgili 18 Tavsiye!

Mutlaka Oku: 26 Adet Ticaretten En Çok Para Kazandıran İşler!

Mutlaka Oku: Kolay Para Kazanma İçin 10 Müthiş Yol!

Böylelikle Ev Yemekleri Dükkanı Ne Kadar Kazandırır? sorusu ile alakalı olarak kapsamlı olarak bilgiler sunmaya çalıştım. Sizlerinde Ev Yemekleri Dükkanı Ne Kadar Kazandırır? Ev Yemekleri Dükkanı Açmak İçin Gerekli Evraklar ve Evde dükkan açmak ile ilgili olarak görüşleriniz var ise lütfen yorumlar aracılığı ile belirtiniz…

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz