Çürük Raporu 2017 & 2018 En Güncel Bilgiler

Askerlik ile ilgili en güncel bilgileri sayfamızdan aktarmaya devam ediyoruz bu yazımızda çürük raporu ile ilgili detaylı bilgiler vermeye devam edeceğiz. Çürük Raporu 2017 & 2018 En Güncel Bilgiler Çürük Raporu Şartları Nelerdir ? Askerlikte Çürük Raporu Hangi Hastalıklara Verilir ? Çürük Raporu Alanlara Maaş Veriliyor Mu ? Çürük Raporu Almanın Yolları Nelerdir ? Çürük Raporu Aldıktan Sonra Askerlik Hemen Biter Mi ? Çürük Raporu Sorgulama Nereden Yapılır ? Çürük Raporunun Zararları Olur Mu ? Çürük Raporu Nasıl Alınır 2017 Net Bilgi Çürük Raporu İptal Olur Mu ? Çürük Raporu Alan Öğretmen Olabilir Mi ? Çürük Raporu Alan İş Hayatını Etkiler Mi ? gibi birçok soruya yanıt vermeye çalışacağız…

Çürük Raporu 2017 & 2018 En Güncel Bilgiler

Çürük Raporu, askerlik çağına gelmiş bir erkeğin sağlık koşullarından dolayı askerliğini yapamayacağını gösteren bir belgedir. Askerde alınan çürük raporu sivil hayatla hiçbir şekilde bağlantılı değildir. Fiziksel veya ruhsal problemler dolayısı ile alınan çürük raporlarında heyetin görüşleri doğrultusunda kişinin çürük raporu alıp alamayacağı belirlenmektedir. 

Çürük raporu almak için öncelikle askerlik şubesine uğramanız daha sonrasında da hastaneye sevk edilmeniz gerekmektedir. Bu heyet çürük raporu almaya elverişli bir durumunuz olduğuna kanaat getirirse askeriyede de bir heyet tarafından durumunuz incelenir ve onay verilirse çürüğe ayrılırsınız. Çürük raporu 2017 yılı itibari ile kısa ve net olarak bu şekilde alınmaktadır.

Çürük raporu 2017 yılı itibari ile göz sorunları, bel fıtığı, düz taban sorunu ve psikolojik sıkıntılar gibi birçok nedenden dolayı alınabilmektedir. Çürük raporu almak kimi zaman çok kısa bir zaman dilimi içerisinde gerçekleştirilse de kimi zaman çok uzun bir süreçte gerektirebilmektedir. Gelelim çürük raporu şartları neler olduğuna…

Çürük Raporu Şartları Nelerdir ?

Çürük raporu 2017 yılı itibari ile genellikle %40 engelli raporu alabilecek seviyede olan kişilere verilmektedir.  Türk Silahlı Kuvvetleri Yönetmeliğinde detaylı bir şekilde çürük raporu şartları aktarılmıştır. Kronik hastalığı olan kişilerin çürük raporu alması çok kolaydır. Aynı şekilde kişinin mevcut rahatsızlığının 5 sene içerisinde geçmemesi gerektiği de mevcut çürük raporu şartları arasında yer almaktadır. 

Çürük raporu 2017 şartları arasında boy-kilo oranından dolayı askerlikten muaf sayılabilmek de gelmektedir. Türk Silahlı Kuvvetleri Yönetmeliğinde net bir tanım yer almasa da kilonun boydan 40 fazla olması çürük raporu almaya yetmektedir. Yani boyunuz 1.70, kilonuz ise 110 kilo ise çok büyük bir ihtimal ile çürük raporu alırsınız. Heyet kilonuzdan dolayı 5 yıl tecil verebilme hakkına da sahip olabilmektedir.

Çürük raporu 2018 şartları  yılına gireceğimiz şu günlerde de çürük raporu 2017 şartları ile birebir benzerlik göstermektedir. En güncel çürük raporu şartları için TSK resmi sitesini inceleyebilirsiniz…

Askerlikte Çürük Raporu Hangi Hastalıklara Verilir ?

Askerlikte çürük raporu almak isteyen birçok kişi askerlikte çürük raporu hangi hastalıklara verilir ? sorusunu sormaktadır. Türk Silahlı Kuvvetleri yönetmeliğinde bu konuda net bir tanım yapılmasa da genellikle sivil hayatta %40 engelli olabilecek seviyede olan kişilere çürük raporu verilmektedir.

Askerlikte Çürük Raporu Hangi Hastalıklara Verilir ? Boy-Kilo orantısızlığı, düz taban, psikolojik sorunlar,göz bozuklukları ve duyma sorunları gibi birçok hastalıktan dolayı çürük raporu verilebilmektedir. 

Çürük Raporu Alanlara Maaş Veriliyor Mu ?

Çürük raporu alanlara maaş veriliyor  mu ? Çürük raporu alanlara maaş verilebilmesi için çürük raporu sebebinin askerlikten dolayı kaynaklanması gerekmektedir. Yani askere sağlam gidip askerde ciddi sağlık sorunları yaşamak çürük raporu alanlara maaş veya tazminat hakkı doğurmaktadır. 

Askerden önceki sağlık sorunlarınızdan dolayı çürük raporu almanız halinde herhangi bir hak iddia etmeniz söz konusu olmayacaktır. 

Çürük Raporu Almanın Yolları Nelerdir ?

ÇÜRÜK RAPORU ALMANIN YOLLARI İÇİN TIKLAYINIZ….

Çürük Raporu Aldıktan Sonra Askerlik Hemen Biter Mi ?

Çürük raporu aldıktan sonra askerlik hemen biter. Hiçbir şekilde askerlik ile bir ilişiğiniz kalmayacaktır. Almış olduğunuz çürük raporunu ilgili birime göndermeniz halinde o dakikadan sonra tamamen sivil bir birey olarak hayatınıza devam edebilirsiniz….

Çürük Raporu Sorgulama Nereden Yapılır ?

Çürük raporu sorgulama e-devlet üzerinden yapılmaktadır. www.turkiyet.gov.tr adresinden giriş yaparak çürük raporu 2017 tüm kişisel askerlik bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Çürük raporu sorgulama yaparak askerlik ile hiçbir bağlantınızın olmadığını kanıtlayabilirsiniz….

Çürük Raporunun Zararları Olur Mu ?

Çürük raporunun zararları olur mu ? sorusunu soran arkadaşlara şu yanıtı verebilirim. Çürük raporu askerlik yapamayacağınıza dair bir belgedir. Asla sivil hayatta iş göremeyeceğiniz anlamına gelen bir belge değildir. Çürük raporunun zararları en fazla psikolojik nedenlerden dolayı almış olduğunuzdan dolayı olabilmektedir. 

Çürük Raporu Nasıl Alınır 2017 Net Bilgi

ÇÜRÜK RAPORU NASIL ALINIR 2017 EN NET BİLGİLER İÇİN TIKLAYINIZ….

Çürük Raporu İptal Olur Mu ?

Askerde çürük alan kişiler çürük raporu iptal etmek istemektedirler. Çürük raporu iptal edilmesi söz konusu değildir. Fakat en yakın askerlik şubesine uğramanız halinde bu konuda sizlere fazlası ile yardımcı olacaklardır. Benim hatırladığım kadarı ile en son askeri yüksek mahkeme bir kişinin almış olduğu çürük raporunu iptal etmemişti. Siz yinede askerlik şubesine uğrayarak bu konuda daha net bilgiler alın…

Çürük Raporu Alan Öğretmen Olabilir Mi ?

Çürük raporu alan öğretmen olabilir mi ? çürük raporu 2017 şartları arasında çürük raporu alan öğretmen olamaz gibi bir madde geçmemektedir. Çürük raporu alan bireyler eğer ki sağlık kurulundan öğretmen olabilir raporu aldıkları takdirde görevlerini sıkıntısız bir şekilde yapabilmektedirler.

Kısaca önemli olan sağlık kurulu raporudur çürük raporu değil…

Çürük Raporu Alan İş Hayatını Etkiler Mi ?

Çürük Raporu Alan İş Hayatını Etkiler Mi ? çürük raporu alma aşamasında olan birçok kişi bu soruyu yöneltmektedir. Çürük raporu almak genellikle özel sektörde sıkıntı yaratmamak ile birlikte devlet kurumlarında sorunlar yaratabilmektedir. Bu sorun da genellikle psikolojik nedenlerden dolayı alınan çürük raporlarından kaynaklanmaktadır.

Böylelikle Çürük Raporu 2017 & 2018 En Güncel Bilgiler Çürük Raporu Şartları Nelerdir ? Askerlikte Çürük Raporu Hangi Hastalıklara Verilir ? Çürük Raporu Alanlara Maaş Veriliyor Mu ? Çürük Raporu Almanın Yolları Nelerdir ? Çürük Raporu Aldıktan Sonra Askerlik Hemen Biter Mi ? Çürük Raporu Sorgulama Nereden Yapılır ? Çürük Raporunun Zararları Olur Mu ? Çürük Raporu Nasıl Alınır 2017 Net Bilgi Çürük Raporu İptal Olur Mu ? Çürük Raporu Alan Öğretmen Olabilir Mi ? Çürük Raporu Alan İş Hayatını Etkiler Mi ? gibi sorulara cevap verdik sizinde bu sorular ile alakalı görüşleri var ise yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz…

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Feyaz dedi ki:

    Ben sinir hastasıyım ve iki gün önce kriz geçirdim bayılıp kafamı betona vurmusum belirsiz saatlerde tutuyor bu rahatsızlığım sivildede vardı acaba nasıl bir karar verirler

Yorum Yaz