Sayısal Derslerde Başarılı Olmanın Yolları

Merhabalar sizlere bu içeriğimde sayısal derslerde başarılı olmanın yolları ile ilgili bilgiler aktarmaya çalışacağım. Sayısal dersleri yapamıyorum, sayısal derslere nasıl çalışılır ve sayısal öğrencisi nasıl çalışmalı gibi konu içerikleri ile sizleri elimden geldiğince bilgilendirmeye çalışacağım…

Sayısal Derslerde Başarılı Olmanın Yolları 9 Önemli Yol

Sayısal Derslerde Başarılı Olmanın Yolları arayışında iseniz bu içeriğimden sonra kendinizi sayısal dersler hususunda eğitebileceğinize inanıyorum.  Bu içeriğimde Sayısal derslere çalışma teknikleri vermeyeceğim. Sayısal dersleri yapamıyorum diyenler için sayısal derslere sıfırdan başlamak ile ilgili tavsiyelerde bulunacağım…

Umarım burada açıklamış olduğum Sayısal Derslerde Başarılı Olmanın Yolları ile başarıya ulaşacaksınız. Matematik yapamayan sayısalcı arkadaşlarda buradaki tavsiyeleri dikkate alabilirler. Çok fazla laf kalabalığı yapmadan sayısal derslerde başarılı olma yolları ile ilgili tavsiyelerimi aktarmaya başlıyorum…

Sayısal Derslere Sıfırdan Başlamak İsteyenler İçin Tavsiyeler

1- Konulara sırasıyla çalışın

Sayısal derslerde başarılı olmanın yolları arasına ilk sırada konulara sırasıyla çalışma tavsiyemi vermek istiyorum. Birçok öğrenci arkadaşımız sayısal derslere çalışma teknikleri arayışında iken atlamış oldukları en büyük hata konuları sırasıyla çalışmamaktır. Kitaptaki sıralamanın bir anlamı vardır. Matematikte her konu birbiriyle bağlantılıdır. Bu hata en çok matematik yapamayan sayısalcı arkadaşlarımızda görülmektedir.

2- Video İzleyin

Sayısal dersleri yapamıyorum diyorsanız video izlemenizi tavsiye ediyorum. Okulda hocanızın anlatma tekniğinden dolayı başarısız olabilirsiniz veya derslere tam anlamıyla konsantre olmakta zorlanıyorsanız internette güvenilir kaynaklardan anlamadığınız konular ile ilgili videolar izlemenizi tavsiye ediyorum. Sayısal derslere çalışma teknikleri arasında video izlemek size çok şey katacaktır.

3- Özet Notlar Çıkarın

Sayısal Derslerde Başarılı Olmanın Yolları arasında kitabı baştan sona özetlemek yerine kısa notlar tutmanızı tavsiye ediyorum. Formüllerin nerede kullanıldığı ile ilgili kısa notlar almanız halinde başarıyı yakalamanız kaçınılmaz olacaktır.

Mutlaka Oku: Başarılı insanların mükemmel 9 sabah alışkanlığı

4- Bol Bol Soru Çözün

Sayısal Derslerde Başarılı Olmanın Yolları arasında bol bol soru çözmek gelmektedir. Sözel derslerde olduğu gibi ezberlemek veya kitabı baştan sona okumak size matematikte başarıyı getirmez. Bu nedenle sıkıntı yaşadığınız konularda bol bol soru çözüp yanlış yaptığınız yerleri tespit etmeniz sizi başarıya taşıyacaktır.

5- Matematiği Gözünüzde Büyütmeyin

Sayısal dersleri yapamıyorum diyorsanız çok büyük bir ihtimalle matematiği gözünüzde büyütüyorsunuz. Sayısal derslere sıfırdan başlamak isteyen bir kişiye ilk tavsiyem matematiği korkulu rüya olarak görmekten çıkarmalarıdır. Sayısal Derslerde Başarılı Olmanın Yolları arayışında iseniz mutlaka bu tavsiyemi bir yere not alın.

6- Sayısal Dersler Ezberlenmez

Sayısal derslere çalışma teknikleri arasında ezbercilik yoktur. Matematik veya herhangi bir sayısal dersi anlamanın yolu formüllerin nerelerde kullanılabileceğini bol bol soru çözerek kavramaktır. Sayısal derslere nasıl çalışılır diye soran arkadaşlara öncelikle ezber yapmamalarını daha sonrasında kendi çalışma tekniklerini belirlemelerini tavsiye ediyorum.

7- Sakin Bir Ortamda Ders Çalışın

Sayısal derslerde başarılı olma yolları arasında sakin bir yerde ders çalışmak gelmektedir. Yani müzik ile çalışmak veya TV karşısında çalışmak gibi hataya kapılmanız sayısal derslerdeki başarınızı doğrudan etkileyecektir. Bunu sakın yapmayın.

Mutlaka Oku: Başarılı olmanın yolları madde madde

8- Kendi Yönteminizi Belirleyin

Sayısal Derslerde Başarılı Olmanın Yolları arayışında olan bir kişiye öncelikle kendi çalışma tekniklerini tespit etmelerini öneriyorum. Her insan farklı yaratılmıştır. Beyninizin nasıl daha iyi anlayabileceğini tespit ederek kendi yönteminizi belirlemenizi tavsiye ediyorum.

9- Yeni Bilgiler Öğrenirken Eski Bilgileri de Tekrar Edin

Matematik yapamayan sayısalcı iseniz çok büyük bir ihtimalle atladığınız veya unuttuğunuz bir konu vardır. Sayısal dersler bir bütündür ayrılamaz. Kaçırdığınız veya unuttuğunuz bir konuda ileri ki aşamalarda seviye atlayamamanıza neden olur. Bu nedenle yeni konulara geçerken eski konuları da arada gözden geçirmenizi öneriyorum.

Mutlaka Oku: Başarılı olmanın yolları kompozisyon

Başarılı Olmanın 10 Büyük Sırrı

1- Planlama Yapın

2- Kendinizi Tanıyın

3- Olumsuz deneyimlerinizden ders çıkarın.

4- Asla mazeret üretmeyin

5- Pasif olmayın her daim hareketli olun.

6- Doğru arkadaş seçimi yapın.

7- Mükemmeliyetçi olmayın

8- Zihinsel sağlığınıza önem verin

9- Yediklerinize ve içtiklerinize dikkat edin.

10- Doğru çevrede bulunun.

Burada açıklamış olduğum başarılı olmanın 10 büyük sırrı hayatınızın her anına tatbik edebileceğiniz yollardır. Sayısal Derslerde Başarılı Olmanın Yolları arayışında olduğunuzda bu 10 madde de size katkı sağlayacaktır.

Sizlerinde sayısal dersleri yapamıyorum, sayısal derslere nasıl çalışılır, sayısal derslere çalışma teknikleri ve sayısal öğrencisi nasıl çalışmalı soruları ile alakalı olarak görüş ve düşüncelerini bekliyorum. Elimden geldiğince matematik yapamayan sayısalcı arkadaşlara ve sayısal derslere sıfırdan başlamak isteyen kişilere önerilerde bulundum. Yorumlar aracılığı ile içeriğe katkıda bulunabilirsiniz.

Mutlaka Oku: Başarılı insanların sırları

Mutlaka Oku: Dünyadaki en başarılı insanlar

Mutlaka Oku: iş hayatında başarılı olmanın yolları

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz