Londra Ocak Ayını Bekliyor 

Oyun sektöründe yaşanan tüm gelişmelerin mercek altına alınacağı bölge bu defa Londra olacak. Ocak ayına kilitlenen kentte Küresel Mobil Oyunlar Sanayi Konferansı düzenlenecek. 21 Ocak – 22 Ocak 2019 tarihinde düzenlenecek olan konferans sektörün liderlerini bir araya getirecek. Dünyanın dört bir yanından mobil oyun geliştiricilerini de bir araya getirecek olan etkinlik aynı zamanda mobil oyun yayıncılarını ve hizmet şirketlerini de buluşturacak.  

Devasa bir katılımla gerçekleşmesi planlanan konferansta 1500’den fazla üst düzey katılımcının yer alması bekleniyor. Konferansa olan ilgi gün geçtikçe artıyor. Her yıl farklı bölgelerde düzenlenen bu konferans 2015 yılında Bangalore ve San Francisco’da kapılarını açmıştı. 3500 delegenin katılımı ile gerçekleştirilen etkinlik bir sonraki yıl benzer bir katılımla sona erdi. 2017 ise en yüksek katılım gerçekleştiği yıl oldu. Etkinlik her yıl daha fazla ilgi görmeye devam ediyor.  

Küresel Mobil Oyunlar Sanayi Konferansı’nda Neler Olacak? 

Bu etkinliği özel kılan pek çok unsur bulunuyor. Örneğin youwinn ve betboo mobil ile tempobet ve bets10 gibi tüm mobil casino oyunları tedarikçileri de orada olacak. Dolayısıyla heyecanın doruklarda olduğu ve en yeni gelişmelerin de derinlemesine konuşulduğu bir konferans olacağı aşikar! Konferansta kısa süreli derslerin düzenlenmesi de bekleniyor. Aynı zamanda panel oturumlarının da yatırımcılara ilham vermesi bekleniyor. Elbette geniş bir network ağı da sunacağı biliniyor. Hatta sınıfının en geniş iş ağını bu konferansın sunduğu da belirtilebilir.  

Konferansın renkli etkinliklere de sahne olacağı açıklandı. Indie Pitch yarışmaları, Speedmatch etkinlikleri gibi çeşitli aktiviteler katılımcıların çok daha renkli bir gün geçirmesine yardımcı olacak. Bu etkinlikler aynı zamanda yatırımcıları da heyecanlandırıyor. Çünkü yeni yatırım olanakları söz konusu etkinliklerle çok daha net bir form kazanabilir. Her günün sonunda düzenlenecek olan partilerde yeni iş anlaşmaları yapılabilir ve şirket evlilikleri dahi söz konusu olabilir.  

Küresel Mobil Oyunlar Sanayi Konferansı’na Kimler Katılıyor? 

55 farklı ülkeden 13.800 delege konferansa katılacağını şimdiden açıkladı. Elbette bu katılımın Ocak ayına dekçok daha yüksek rakamlara ulaşması bekleniyor. Supercell, Kral, DeNA, TenCent, Telltale, Niantic, Elma, Gamevil, Rovio, Süper EvilMegacorp, KakaoTalk, CJ E & M, Chukong, Disney, Wargaming, Kabam, Skybound, ESL, Frogmind, Nordeus, Yaratıcı, Mag Interactive, NTT Docomo , Ubisoft, Facebook, Google, Microsoft, Elektronik Sanatlar, Gameloft, Sega, Capcom, Mag Interactive, G5 Grand Cru, iDreamSky, Birlik, Wooga, Fingersoft, Twitter, Twitch, Wargaming, BBC, Greenpeace katılım gösterecek isimlerden sadece bazıları oldu. Bu liste her geçen dakika uzamaya devam ediyor.  

Konferans kapsamında elbette mobil oyun sektörünün sorunları da masaya yatırılacak. Hatta konuşması olarak katılacak isimlerden birkaçı konuşmasını sadece sektörel sorunlara ayırdı. Çözüm önerilerini de kapsayan bu konuşmalar mobil oyun sektörünün yakın gelecekte ne gibi değişimlere gebe olduğuna dair sinyaller de verebilir. Çünkü dünya genelinde yasalarda meydana gelen değişikliklerin sektörü nasıl etkilediği gibi çeşitli hususların da bu kapsamda ele alınması bekleniyor.  

Konferans medyadan da büyük bir ilgi görecek gibi görünüyor. Şimdiden basın akreditasyonları gerçekleştirilmeye başlandı. Etkinlik sonunda medyada yer alacak haberler ve gazetecilerin etkinliğe dair yorumları da şimdiden merak edilen hususlar arasında yer alıyor. Hızla gelişen mobil oyun sektöründe beklentilerin neler olduğu ve bu beklentilerin ne oranda karşılandığına dair çeşitli açıklamalar da yapılacak. Tam anlamına dolu dolu geçecek olan konferans için geri sayım başladı. Katılmak isteyenlerin rezervasyon yaptırması gerekiyor. Bu konferansa dair daha fazla bilgi almak isteyenler www.pgconnects.com/terms-conditions adresine hemen tıklayabilir.  

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz